Vyhľadávanie:

Boj o každú loptičku

Boj o každú loptičku

Z majstrovstiev U. S. Steel Košice v stolnom tenise mužov a žien

Víťazky
Tri najlepšie stolné tenistky v súťaži jednotlivkýň. Zľava tretia Dávidová, vedľa nej majsterka U. S. Steel Košice Kacvinská a vpravo druhá v poradí Olejárová.

V stolnotenisovej herni vysokoškolských internátov na Jedlíkovej ulici sa konali majstrovstvá U. S. Steel Košice v stolnom tenise mužov a žien. Okrem súťaže jednotlivcov sa o cenný primát bojovalo aj v súťaži trojčlenných tímov mužov a dvojčlenných družstiev žien. Do bojov za zelenými stolmi zasiahlo 40 mužov a 8 žien, z ktorých sa o medailové priečky podelili favoriti z uplynulých ročníkov šampionátu i letných olympiád.

V súťaži mužov sa sitom vylučovacích bojov medzi kvarteto najlepších prebojovali Fotta, André, Sabol a Novák. V zápase o 3. miesto Jozef Fotta z TVa zdolal svojho spolupracovníka z Teplej valcovne Štefana Nováka 3:2 na sety, a taký istý dramatický zápas videli diváci aj vo finále. Hráč Mechaniky Jozef André zvíťazil 3:2 nad Cyrilom Sabolom z Oceliarne a získal titul majstra U. S. Steel Košice pre rok 2004. Na ďalších priečkach sa v prvej osmičke umiestnili: 5. Milan Kobularčík (Mechanika), 6. Peter Surgent (Koksovňa), 7. Milan Laporčák (Vysoké pece), 8. Ján Keruľ-Kmec (TVa).

Už tradične medzi ženami dominovali dopravárky. Nielenže obsadili prvé dve miesta v súťaži jednotlivkýň, ale suverénne získali aj titul v družstvách. V zápase o 3. miesto zvíťazila Petronela Dávidová nad Gabrielou Gablerovou (obidve hráčky z Vedenia USSK) 3:0 na sety a vo finále staronová majsterka Eva Kacvinská z Dopravy zdolala ďalšiu dopravárku Andreu Olejárovú 3:0. Umiestnenie na ďalších miestach: 5. Monika Gerová, 6. Eva Hudáková (obidve Vedenie USSK-B), 7. Viera Verešová, 8. Irena Šándorová (obidve Doprava B).

V súťaži družstiev mužov v zápase o 3. miesto zvíťazila Koksovňa v zložení Peter Búrik, Peter Surgent a Alexander Ivanov nad Studenou valcovňou (Gabriel Icso, František Kučera a František Beer) 5:4. Vo finále Štefan Novák, Jozef Fotta a Ján Keruľ-Kmec z Teplej valcovne vyhrali nad Mechanikou (Milan Kobularčík, Miroslav Koscelanský a Jozef André) 5:1.

V súťaži družstiev žien v zápase o 3. miesto hrali rezervy z Dopravy a Vedenia USSK. Výsledkom 3:0 zvíťazilo béčko z Vedenia USSK v zložení Eva Hudáková, Monika Gerová. Vo finálovom súboji dvoch A-družstiev si lepšie počínalo áčko z Dopravy v zložení Eva Kacvinská, Andrea Olejárová, ktoré 3:0 zdolalo áčko Vedenia USSK (Petronela Dávidová a Gabriela Gablerová).

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...