KONTAKT  |    _eng _sk

Botanickú záhradu nespoznáte!
           Pridané: 11.05.2022
Autor: Ľubomíra Šoltésová
Kategória: Projekty pre zamestnancov

Na zmenách k lepšiemu sa roky podieľajú aj dobrovoľníci z U. S. Steel

Botanická záhrada Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach je obľúbeným miestom našich zamestnancov a obzvlášť dobrovoľníkov, ktorí rok čo rok prichádzajú a prispievajú k skrášľovaniu areálu, kde nachádza relax mnoho obyvateľov i návštevníkov nášho mesta. Vynovené lavičky, chodníky, skleníky, zakvitnuté rozárium aj hit posledného roka - vonkajšie fitness zariadenia na náučnom chodníku v lesoparku sú výsledkom dobrovoľnej práce hutníčok a hutníkov.

Tentokrát sú pripravené počas podujatia Hutníci pre Košice klasické práce a opäť aj novinky. Za posledný rok prešla administratívna budova botanickej záhrady rozsiahlou rekonštrukciou. Je zateplená a energeticky úsporná a naviac, na prízemí pribudlo úplne nové návštevnícke centrum. Práve jeho okolie je potrebné záhradnícky dokončiť, uložiť rozvody vody, vysadiť okrasné dreviny. Ďalší nový rozvojový projekt predstavuje Ing. Róbert Gregorek, PhD., vedúci oddelenia okrasnej a úžitkovej flóry: „Radi by sme obnovili časť historického rybníka a zriadili v ňom chov domáceho chráneného druhu ryby Carrasius carrasius. Potrebujeme tu urobiť zemné práce, založiť fólie, upraviť brehové časti.“

V rozľahlom areáli nájdu uplatnenie usilovné ruky na viacerých miestach. Altánok a drevené lavičky je potrebné natrieť každoročne, rovnako aj vyplievanie je, rovnako ako v našich záhradkách, nikdy nekončiaci proces. Dávku nového jemného štrku budú potrebovať aj chodníky v lesoparku.

Podobne ako na všetkých ostatných miestach, kde budú dobrovoľníci z U. S. Steel 18. júna pomáhať, potrebné sú svalnaté ruky mužov i trpezlivé ženské ruky. Ale podstatná je najmä chuť pomôcť a urobiť nezištne niečo prospešné pre región, kde žijeme.

Registráciu na Dni dobrovoľníkov Hutníci pre Košice 2022 otvárame na intranete 17. mája 2022 o 9.00 hod.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete na: U. S. Steel Košice - Dobrovoľníctvo (usske.sk)

Areál botanickej záhrady je už krásne zakvitnutý a aktuálne až do 3. júla si môžu návštevníci i dobrovoľníci pozrieť aj výstavu motýľov exotických trópov (denne od 9.00 do 17.00).

 

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...