Vyhľadávanie:

Bráničky nahradia navádzače

Bráničky nahradia navádzače

"Bezpečnosť zamestnancov prechádzajúcich cez železničné priechody v areáli huty zvyšujú ochranné zábradlia. Spoločnosť rozhodla o ich inštalovaní v súvislosti s nežiadúcimi udalosťami, ku ktorým v minulosti došlo v Košiciach, ale i v iných závodoch korporácie. Bráničky umiestňujeme od apríla tohto roku na chodníky pri hlavných cestách. Zo 189 priechodov sme urobili už 146. Objavili sa však problémy s ich častým poškodzovaním. Najmä za halou Studenej valcovne, kde expedujú hotovú výrobu," povedal pre Oceľ východu riaditeľ DZ Servis a služby (SaS) Jozef Tutko.

Len pred niekoľkými mesiacmi pri východoch z prevádzok Expedície, popri cestnej komunikácii, osadili ochranné zábradlia, ktoré chránili chodcov a oddeľovali cestu a chodník pre peších. Už tam stojí len torzo z nich. "Situácia je nevyhovujúca. Kamióny sa pri výjazdoch z expedičných hál nevedeli vytáčať a bráničky opakovane ničili. Problémy mali už aj chodci, pretože nevedeli cez zničené bráničky prechádzať. Problém chceme riešiť komplexne," dodal J. Tutko. Spolu s DZ Doprava chcú vo väčšej vzdialenosti od hál postaviť novú prechodovú cestu a chodník a zároveň chcú upraviť výjazdy z expedičných hál. Zámer je v štádiu príprav.

Po skúsenostiach s ničením bráničiek montuje DZ SaS nové zábrany bez dvierok, ktoré donútia chodca presvedčiť sa o bezpečnom prechode cez koľajnice alebo cestu pohľadom na obe strany smeru chôdze. "Postupne vymeníme všetky bráničky za navádzače, ktoré sú lepšou možnosťou aj z hľadiska údržby," spresnil J. Tutko.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...