KONTAKT  |    _eng _sk

Cena mesta Košice Jozefovi Kolbaskému a Júliusovi Valentovi
           Pridané: 10.05.2010
Autor: -if-
Kategória: 10/2010

Primátor ocenil jednotlivcov a kolektívy

Tohtoročné oslavy Dňa mesta Košice vyvrcholili v piatok 7. mája, v deň 641. výročia udelenia erbovej listiny mestu Cassovia panovníkom Ľudovítom Veľkým, oceňovaním jednotlivcov a kolektívov, ktorí sa najviac zaslúžili o šírenie dobré mena Košíc. Slávnostný ceremoniál udelenia ocenenia Čestný občan mesta Košice, Ceny mesta Košice, Ceny primátora mesta Košice a Plakety primátora mesta Košice sa uskutočnil v Historickej radnici za prítomnosti predstaviteľov politického, verejného a spoločenského života Slovenska, kraja a mesta.

Primátor mesta Košice František Knapík vo svojom príhovore vyzdvihol profesijné a ľudské vlastnosti laureátov. Ocenil ich čestnosť, pracovitosť, obetavosť a ľudskosť, obrovskú vytrvalosť, ochotu pomôcť a urobiť pre druhých viac. "Patrí vám obdiv a úcta všetkých," zdôraznil.

Cenu mesta Košice prevzal aj zamestnanec U. S. Steel Košice Jozef Kolbaský za prínos pri rozvoji športovej činnosti nevidiacich a slabozrakých športovcov Slovenska. Rovnaké ocenenie schválili poslanci mestského zastupiteľstva aj kolektívu reprezentačných trénerov SR v športovom karate za dlhoročnú výchovu úspešných reprezentantov SR a vzornú reprezentáciu Slovenska a mesta Košice. Július Valenta, zamestnanec oceliarskej spoločnosti, bol jedným z trojice ocenených trénerov. Cenu si spolu s kolegami prevezme neskôr, pretože v čase konania slávnosti reprezentoval krajinu na Majstrovstvách Európy v karate v Aténach.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá