Vyhľadávanie:

Cena WIPO pre Ladislava Horvátha

Cena WIPO pre Ladislava Horvátha

Tretie miesto z ôsmeho ročníka Medzinárodnej ekologickej súťaže EKO 2009 v kategórii firiem si z Řeky v Českej republike, kde sa 27. novembra uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie súťaže, priviezol kolektív autorov Výskumu USSE Ladislav Horváth, Tomáš Suchý a Iveta Popíková za projekt Analýza vplyvu aditív (prísad) na teplotu tečenia popola vo výtavnom kotle.

Hlavnému autorovi súťažného projektu L. Horváthovi udelili tiež zlatú plaketu Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO - World Intelectual Property Organization) Toto ocenenie sa udeľuje inovátorom, vedcom, výskumníkom a vynálezcom len raz za život. Ladislav Horváth si ho prevezme v Ženeve, hlavnom sídle WIPO, na budúci rok.

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...