KONTAKT  |    _eng _sk

Centrála sa čoraz viac spolieha na BSC Europe v Košiciach
           Pridané: 21.07.2008
Autor: Marián HUTŇAN
Kategória: 29/2008

Centrála U. S. Steel Corporation v Pittsburghu sa spolieha na Slovákov v čoraz väčšej miere. Spracovanie a finančné vyrovnanie záväzkových faktúr amerických prevádzok rieši prostredníctvom Transakčného centra BSC Europe v Košiciach. V súčasnosti mladý, 16-členný tím spracováva už všetky typy faktúr z prevádzok U. S. Steel v USA, čo je ocenením kvalít a spoľahlivosti Košičanov.

"Na začiatku, teda od 1. januára 2004, sme pracovali v skupine ôsmi, popoludní, aby sme sa prispôsobili času v USA. Dnes je nás už 16 a pracujeme na dve zmeny. Začínali sme s menším počtom ľahších faktúr, od nich sme postupne prešli na najzložitejšie. Pred mesiacom sme prebrali spracovanie ďalších typov faktúr. Naši ľudia sa neustále zdokonaľujú," pochválil mladý tím, s priemerným vekom pod 30 rokov, tímový manažér pre skupiny Záväzky USA Rastislav Šárik. Odborne oba tímy riadi Pittsburgh, organizačne sú v schéme U. S. Steel Košice. "Sú naozaj veľmi šikovní, ambiciózni, skúsení a jazykovo zdatní. Veľmi dobre ovládajú obchodnú angličtinu. Snažíme sa im zabezpečovať zaujímavú prácu" potvrdila manažérka procesov Pohľadávky Iveta Smolnická.

Ako ďalej vysvetlila, "fyzicky" zostávajú faktúry v USA, k pracovníkom transakčného centra sa dostávajú po oskenovaní v elektronickej podobe, ktorí ich spracujú. "Používame na to špeciálny program Portál G. Spracúvame dodávateľské faktúry zo všetkých prevádzok. Faktúry sú potom pripravené na platbu, v USA už len vytlačia šeky, ktoré zasielajú dodávateľom", konkretizovala I. Smolnická.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...