KONTAKT  |    _eng _sk

Čo sme doteraz nevedeli
           Pridané: 10.10.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 41/2005

Spoločnosť U. S. Steel Košice pripravila pre žiakov a študentov okrem tradičnej i novú environmentálnu súťaž

Čoraz viac sa v poslednom období dostáva otázka ochrany životného prostredia do popredia záujmu verejnosti. Je všeobecne známe, že spoločnosť U. S. Steel Košice sa okrem výroby železa, ocele a ďalších produktov venuje aj iným dôležitým aktivitám. Patrí medzi ne aj ochrana životného prostredia, ktorá patrí k šiestim základným princípom podnikania. V rámci tejto aktivity sa snaží, okrem iného, tiež zvyšovať environmentálne povedomie tak svojich zamestnancov, ako aj obyvateľov širokého okolia.

"Uvedomujeme si, že zlepšenie stavu a kvality životného prostredia v budúcnosti bude závisieť v nemalej miere tiež od prístupu mladej generácie k riešeniu environmentálnych problémov," informoval nás Róbert Brožek, vedúci oddelenia environmentálne vzťahy z útvaru GM pre environment. "Spoločnosť U. S. Steel Košice sa preto rozhodla vyhlásiť dve samostatné environmentálne súťaže. Prvá je určená pre žiakov základných škôl v Košiciach a okolí a je už známa pod názvom Kde a ako budeme bývať. Hlavným cieľom jej v poradí už tretieho ročníka je nielen podporiť u mladých ľudí kladný vzťah k životnému prostrediu, ale predovšetkým podnietiť ich k priamemu zapojeniu sa do samotnej prípravy a realizácie projektov na jeho zveľadenie pri využití vlastných myšlienok či nápadov."

Podmienky zapojenia sa do súťaže už jednotlivé školy dostali k dispozícii. Do 17. februára budúceho roku majú možnosť zaslať na adresu U. S. Steel Košice projekty, ktoré by mali byť zamerané na oblasť ochrany ovzdušia, vôd, prírody, triedenia a zberu odpadov. Podmienkou pre zaradenie projektu do súťaže je jeho realizácia do konca roka 2006. Mal by byť vymyslený tak, aby sa na jeho príprave a realizácii podieľali žiaci príslušnej školy. Porota, ktorá bude zložená zo zástupcov U. S. Steel Košice, školstva a Občianskeho združenia Sosna, bude u projektov posudzovať vplyv na životné prostredie, užitočnosť, finančnú náročnosť, originalitu, pričom bude prihliadať okrem iného aj na počet žiakov, ktorí sa do tvorby a realizácie projektu zapoja. Na realizáciu víťazných projektov je určených spolu 200 tisíc korún.

"Ďalšou súťažou, ktorá má názov Čo sme doteraz nevedeli, chceme podporiť u študentov stredných škôl ich kladný vzťah k životnému prostrediu vzdelávacou formou. Súťaž, prostredníctvom ktorej, veríme, získajú mladí ľudia zaujímavé informácie z oblasti stavu a ochrany životného prostredia, prebehne v štyroch kolách. Prvé sa už začalo. Odpovede na súťažné otázky očakávame e-mailom alebo poštou do 24. októbra 2005. Finálové kolo a vyhodnotenie celej súťaže sa uskutoční na budúci rok, v máji. Pre víťazov na prvých troch miestach sú pripravené hodnotné ceny."

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...