Vyhľadávanie:

Deň plný zábavy a skvelých výkonov

Deň plný zábavy a skvelých výkonov

Šiesty ročník podujatia Rodiny športujú prilákal na Alejovú vyše tristo hutníkov

Súťažný duch a dobrá nálada charakterizovali všetkých železiarov, ktorí merali v sobotu 11. augusta cestu do Športovo-zábavného areálu na Alejovej ulici v Košiciach. Tí, čo prišli, určite neľutovali. Spoločnosť U. S. Steel Košice pripravila pre svojich zamestnancov v rámci šiesteho ročníka podujatia Rodiny športujú mnoho atrakcií a pútavý sprievodný program.

"Dobré ránko! My tu máme premiéru," pozdravil sa vysokopeciar Tibor Bodnár, jeden z prvých, ktorí sa v sobotu zaregistrovali. "Prišiel som s manželkou a dcérou. Vybrali sme si nenáročnú disciplínu, šípky," prezradil s úsmevom a dodal, že nielen rád športuje, ale i pomáha druhým. Dokazuje to jeho pravidelná aktívna účasť na dobrovoľníckych dňoch.

S pribúdajúcim časom sa začal športový areál na Alejovej zapĺňať ďalšími železiarmi. Prišli nové, ale aj staré známe tváre, dokopy vyše tristo. Neraz bolo počuť: "Nazdar, aj vy ste tu? Tú prehru z minulého roka vám teraz vrátime," vtipne sa podpichovali podaktorí oceliari. Organizátori pre všetkých pripravili rodinné zápolenia vo futbale, stolnom tenise, šípkach a zumbe. Oproti minulému ročníku vypadol zo súťažných disciplín iba basketbal, ktorý nahradila nová atrakcia, jazda na segwayi.

V rámci sprievodného programu nechýbali prezentácie na tému bezpečnosť - ukážky nehorľavých odevov používaných v U. S. Steel Košice, hasičskej techniky, ale aj kurz prvej pomoci, či dopravná výchova, ktorú viedli samotní muži zákona. Deti sa mohli vyblázniť aj pri hraní speed bedmintonu, pétanque a čakalo na nich aj niekoľko stanovíšť, na ktorých súťažili o sladké dobroty. Fanúšikov hokeja istotne potešila prítomnosť hráčov HC Košice Gabriela Spilara, Michala Šedu a Petra Slimáka, ktorí všetkým záujemcom rozdali autogramy.

Rodinným športovým duelom predchádzalo slávnostné otvorenie v miestnom amfiteátri. Kultúrny program odštartovala pôsobivým vzdušným tancom mladá umelkyňa Ariadna. Po nej z pódia privítali všetkých športovo naladených železiarov s rodinami riaditeľ Vonkajších vzťahov USSK Ján Bača a zástupca generálneho manažéra pre bezpečnosť a hygienu USSK Róbert Meitner. Potom sa predviedli karatisti zo športového klubu Shotokan a úvodnú časť kultúrneho programu zakončili tanečníci z DS - Studia.

Úderom desiatej hodiny sa začalo športovať. "Prihraj!," bolo počuť z futbalového ihriska, kde prebiehal napínavý zápas medzi Mihalovičovcami a Eškutovcami. Stretnutie bolo napínavé do poslednej sekundy, okorenili ho góly i červená karta.

Obďaleč na hokejbalovom ihrisku sa cvičilo v rytme zumby. Medzi súťažiacimi dominovali prevažne mamičky s deťmi, no nechýbali ani dievčatá a chlapci z Detského domova na Uralskej ulici v Košiciach, ktorí nakoniec získali aj jednu z cien. Pozornosť pútala i najmenšia súťažiaca Kimi Mela Rusičová, ktorej rodičia patria k pravidelným návštevníkom podujatia.

Každoročne na Alejovej môžete stretnúť aj Mariána Kušniráka z útvaru Riaditeľa pre inžiniersko-technické služby. S manželkou a dvoma dcérami súťažili v šípkach. Táto obľúbená disciplína sa tešila veľkej popularite aj tento rok. Niektorí súťažiaci trénovali hody šípkami aj doma. "Dcéry si zavesili elektronický terč v detskej izbe. Dúfam, že sa im bude dnes dariť," povzbudivo povedal o svojich ratolestiach Stanislav Polomský z DZ Mechanika.

"Pod strechou" sa zápolilo aj v stolnom tenise. Za zeleným stolom bojovali proti sebe aj mamy Soňa Hlaváčová s dcérou Patríciou a Alžbeta Bombová s Monikou. Z víťazstva 2:0 sa napokon v tomto zápase tešila prvá dvojica.

Veľkú popularitu si na tohtoročnom podujatí Rodiny športujú získal segway. Táto "zábavka", ktorá sa k nám rozšírila z USA, si našla mnoho obdivovateľov z radov detí, ale aj ich rodičov. Malé elektrické dvojkolesové vozidlo "prevetral" i Richard Karafa. "Bolo to dzivé!" príznačne zhodnotil svoju jazdu a nabádal kamarátov, aby si to vyskúšali tiež. Nemusel ich dlho presviedčať...

O štrnástej už bolo dobojované, ostávalo len vyhlásiť víťazov. Predtým sa však opäť v kultúrnom programe predviedla Ariadna a tanečníci z DS Studia. Za zvukov fanfár a potlesku potom vyhodnotili najlepších v jednotlivých disciplínach. Na podujatie sa určite oplatilo prísť i Mariánovi Kušnirákovi, ktorý sa stal šťastným výhercom špeciálnej ceny - autochladničky. Vydarené podujatie zakončila svojim vystúpením známa košická speváčka Karolína Majerníková.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...