KONTAKT  |    _eng _sk

Deň v znamení bezpečnosti
           Pridané: 30.05.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ, Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 22/2005

U. S. Steel Košice pripravila pre deti pri príležitosti ich sviatku zaujímavý program

MDD
Olympionik v športovej streľbe Jozef Gönci rozdal desiatky autogramov.

Rekreačný areál Anička bol v nedeľu určite najbezpečnejším miestom v Košiciach. Do zábavnej krajiny detí s maskotom Čvirom zavítali pri príležitosti ich sviatku policajti, hasiči i záchranári. Veľkí kamaráti chlapcom i dievčatkám ukázali, ako sa správať bezpečne na cestách, ako podať prvú pomoc, čo treba robiť pri požiari... Z objatia malých zvedavcov sa nevymanili ani na chvíľu.

Stále plno bolo v Škole Čvira policajta. Každý si chcel vyskúšať volant policajného auta, zapnúť maják, fúkať do prístroja na meranie alkoholu v dychu, obliecť si nepriestrelnú vestu. Čo na tom, že mala až tridsaťpäť kilogramov, aspoň symbolicky cez hlavu, ujo ju podržal. O kúsok ďalej sa mohli zahrať na hasičov. Hasiči z Ferrohasu priviezli protipožiarnu plošinu na záchranu osôb, tatrovku s osemtisíc litrami vody a osemsto litrami penidla, Chevrovlet s vysokotlakovým čerpadlom, ktorý využívajú na zásah v sťaženom teréne, rôznu výstroj, protichemický pretlakový oblek, lezecký postroj, tvárové masky... Malí si mohli vyskúšať, aké je držať v rukách hasiaci prístroj, za pomoci veľkých sa vyviezť na protipožiarnej plošine do výšky šestnástich metrov. Šikovnosť lezeckého tímu, ktorý sa im naostatok predviedol, obdivovali s otvorenými ústami.

Rušno bolo i u záchranárov. Deti si zvedavo obzerali vybavenie sanitky rýchlej pomoci i obsah záchranárskeho kufríka, vyskúšali si nosidlá, tie zvedavejšie si dali odmerať i tlak. Lekári vysvetľovali, čo a ako treba robiť pri poskytovaní prvej pomoci.

Zaujímavý program sa medzitým odohrával aj na a pri pódiu. Úlohy zabávačov sa humorom im vlastným zhostili Kakaovníci Igor Adamec a Martin Vanek. Deti súťažili v speve, pozreli si rozprávku o vláčiku Pomalíku, obdivovali výkony tanečníkov tanečnej skupiny M21, spev Veroniky Kupcovej.

Komu sa málilo, mohol si odbehnúť do skautského tábora a pozrieť si, čím žijú skauti. Mohli si vyskúšať svoju šikovnosť na chodúľoch, boj na klade s palicami, pozrieť si, ako sa viažu náramky priateľstva, lapače zlých snov, ale i krásne farebné ozdoby vo vlasoch. Plné nohy práce mali i kôň a poník v neďalekej ohrade, ktoré priviedli ich majitelia z Ťahanoviec. Po celý čas neubudlo záujemcov pri stánku, kde sa maľovalo na tvár. Najmä dievčatká neodolali túžbe zmeniť sa na milé zvieratko. Tí najmenší okupovali skákacie húsenice, nafukovacie nohavice i Adamov rebrík.

Oživením bol príchod olympionika v športovej streľbe Jozefa Gönciho, ktorý rozdal desiatky plagátov a fotografií so svojím podpisom. Vyvrcholením dňa v réžii U. S. Steel Košice bol zoskok parašutistov. Najšikovnejší si prevzali od viceprezidenta pre personalistiku a organizáciu Martina Pitoráka pekné vecné ceny.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...