Vyhľadávanie:

Dizajnéri sa popasujú s témou Košice - inovatívne mesto

Dizajnéri sa popasujú s témou Košice - inovatívne mesto

V pondelok 20. augusta sa začína medzinárodný workshop Metal Inspirations

Desiaty medzinárodný workshop Metal Inspirations 2012 klope na dvere. Už v pondelok 20. augusta privítajú dielne bývalého hutníckeho učilišťa v Šaci viac ako dve desiatky študentov dizajnu a pedagógov zo štyroch krajín a šiestich univerzít a vysokých škôl. Jubilejný ročník podujatia, ktoré organizujú Technická univerzita v Košiciach, spoločnosť U. S. Steel Košice a SOŠ Košice-Šaca rovnako dlhý čas, vyvrcholí vernisážou výstavy vytvorených diel v priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach 30. augusta 2012.

Diela z kovu, ktoré dizajnéri počas siedmich dní v spolupráci s dielenskými majstrami školy vytvoria, sa budú niesť v znamení projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013. Téma tohtoročného workshopu Košice - inovatívne mesto bude pre mladých umelcov príležitosťou vytvoriť kovové objekty symbolizujúce Košice ako moderné multikultúrne mesto s bohatou históriou, rozvíjajúcim sa kreatívnym priemyslom, kultúrnym, vzdelanostným a športovým zázemím a prírodnými krásami.

Obľúbené podujatie dizajnérov si ani tohto roku nenechajú ujsť dizajnéri z Hochschule Wismar v Nemecku, Obuda University Budapešť v Maďarsku, Glasgow Caledoinian University v Škótsku, FSI VUT Brno v Českej republike a z domácich to budú študenti a pedagógovia katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach a Fakulty architektúry STU Bratislava.

Ďalšie články

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúci predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice 9.2. 2024.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...