Vyhľadávanie:

Dizajnéri sa popasujú s témou Košice - inovatívne mesto

Dizajnéri sa popasujú s témou Košice - inovatívne mesto

V pondelok 20. augusta sa začína medzinárodný workshop Metal Inspirations

Desiaty medzinárodný workshop Metal Inspirations 2012 klope na dvere. Už v pondelok 20. augusta privítajú dielne bývalého hutníckeho učilišťa v Šaci viac ako dve desiatky študentov dizajnu a pedagógov zo štyroch krajín a šiestich univerzít a vysokých škôl. Jubilejný ročník podujatia, ktoré organizujú Technická univerzita v Košiciach, spoločnosť U. S. Steel Košice a SOŠ Košice-Šaca rovnako dlhý čas, vyvrcholí vernisážou výstavy vytvorených diel v priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach 30. augusta 2012.

Diela z kovu, ktoré dizajnéri počas siedmich dní v spolupráci s dielenskými majstrami školy vytvoria, sa budú niesť v znamení projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013. Téma tohtoročného workshopu Košice - inovatívne mesto bude pre mladých umelcov príležitosťou vytvoriť kovové objekty symbolizujúce Košice ako moderné multikultúrne mesto s bohatou históriou, rozvíjajúcim sa kreatívnym priemyslom, kultúrnym, vzdelanostným a športovým zázemím a prírodnými krásami.

Obľúbené podujatie dizajnérov si ani tohto roku nenechajú ujsť dizajnéri z Hochschule Wismar v Nemecku, Obuda University Budapešť v Maďarsku, Glasgow Caledoinian University v Škótsku, FSI VUT Brno v Českej republike a z domácich to budú študenti a pedagógovia katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach a Fakulty architektúry STU Bratislava.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...