KONTAKT  |    _eng _sk

Dizajnéri sa popasujú s témou Košice - inovatívne mesto
           Pridané: 27.08.2012
Autor: -if-
Kategória: 17/2012

V pondelok 20. augusta sa začína medzinárodný workshop Metal Inspirations

Desiaty medzinárodný workshop Metal Inspirations 2012 klope na dvere. Už v pondelok 20. augusta privítajú dielne bývalého hutníckeho učilišťa v Šaci viac ako dve desiatky študentov dizajnu a pedagógov zo štyroch krajín a šiestich univerzít a vysokých škôl. Jubilejný ročník podujatia, ktoré organizujú Technická univerzita v Košiciach, spoločnosť U. S. Steel Košice a SOŠ Košice-Šaca rovnako dlhý čas, vyvrcholí vernisážou výstavy vytvorených diel v priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach 30. augusta 2012.

Diela z kovu, ktoré dizajnéri počas siedmich dní v spolupráci s dielenskými majstrami školy vytvoria, sa budú niesť v znamení projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013. Téma tohtoročného workshopu Košice - inovatívne mesto bude pre mladých umelcov príležitosťou vytvoriť kovové objekty symbolizujúce Košice ako moderné multikultúrne mesto s bohatou históriou, rozvíjajúcim sa kreatívnym priemyslom, kultúrnym, vzdelanostným a športovým zázemím a prírodnými krásami.

Obľúbené podujatie dizajnérov si ani tohto roku nenechajú ujsť dizajnéri z Hochschule Wismar v Nemecku, Obuda University Budapešť v Maďarsku, Glasgow Caledoinian University v Škótsku, FSI VUT Brno v Českej republike a z domácich to budú študenti a pedagógovia katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach a Fakulty architektúry STU Bratislava.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu