Vyhľadávanie:

Domáca premiéra hokejistov

Domáca premiéra hokejistov

V piatok 14. septembra o 17:30 hokejisti HC Košice po prvýkrát vykorčuľujú v novej sezóne najvyššej súťaže na domácom ľade v Steel aréne. Súperom im bude zvolenský HKM.

KIompletnému prvému kolu predchádzali štyri súboje reprezentačných mladíkov do 20 rokov, ktoré odohrali s Detvou, Žilinou, Novými Zámkami a Liptovským Mikulášom.
Košickí hokejisti absolvovali v predsúťažnom období osem duelov, polovicu z nich vyhrali. Záverečnou previerkou bol Tatranský pohár, na ktorom ako vlaňajší víťazi obsadili až piatu priečku. Odohrali však kvalitné zápasy a prehrali až po predĺženiach. Po dlhšej odmlke sa mužstvo HC Košice chce vrátiť na popredné priečky najvyššej súťaže. V tíme ostáva dôležitá osobnosť – Ladislav Nagy, ktorý má v závere kariéry najvyššie ambície. Vedeniu klubu pomohol aj pri získaní ďalšieho reprezentanta Marcela Haščáka či niekdajšieho českého reprezentanta Tomáša Netíka. Vedenie HC Košice rozšírilo brankársky post, k Vladislavovi Habalovi a Stanislavovi Škorvánkovi pribudol 21-ročný Matúš Nagy, ktorý v sezóne 2017/2018 pôsobil v prvoligovom B-mužstve HC Nové Zámky.

Titul v najvyššej súťaži bude obhajovať HC´05 iClinic Banská Bystrica. Po troch úspešných rokoch mužstvo opustil tréner Vladimír Országh, ktorý dostal ponuku od Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige. Nahradil ho kanadský kormidelník Dan Ceman.

Liga prešla počas leta výraznou zmenou. Vstúpili do nej dve maďarské mužstvá – MAC Budapešť a DVTK Miškolc. Novinkou bude aj boj o Pohár Vladimíra Dzurillu pre slovenského šampióna a nové ocenenie pre víťaza Tipsport ligy. „Úpravou prešiel aj hrací formát. Play-out sa zmení na baráž. Posledný tipsportligový slovenský tím si zmeria sily s víťazom play-off I. ligy v sérii na štyri víťazstvá. Upraví sa aj formát vyraďovacej časti o titul. Pred štvrťfinále sa bude hrať kvalifikácia, v ktorej sa predstaví siedmy až desiaty tím po základnej časti. Siedmy proti desiatemu a ôsmy proti deviatemu odohrajú sériu na tri víťazstvá,“ uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ spoločnosti Prohokej Richard Lintner.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...