Dopravárska desiatka

Pod týmto názvom sa v nedeľu, 28. júna, uskutočnilo už deviate bežecké podujatie zaradené do tohtoročnej Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov. Na štart pred areálom DPMK v Košiciach sa postavilo 90 vytrvalcov, ktorí absolvovali 10 km trať cez Myslavu smerom na Mašu a späť. Podobne ako na polmaratóne Košice - Seňa, aj teraz chýbali na štarte elitní bežci z Obal Servisu Košice. V tom čase totiž štartovali na atletických majstrovstvách Slovenska v Dubnici nad Váhom.

Víťazom Dopravárskej desiatky sa stal Antal Darvaši z Lokomotívy Ruskov v čase 35:17 min. Na druhej priečke sa umiestnil pretekár z NBU Strážske Vladislav Lipovský, ktorý mal v cieli čas 35:27 min. a na 3. mieste sa časom 35:35 min. umiestnil Jaroslav Tomeček z Demolexu Bardejov. Zo šestnástich žien si prvenstvo vybojovala Slávka Pavluková (TJ Proč) časom 42:43 min., na 2. mieste skončila členka nášho BK Steel Košice Zuzana Korotvičková, ktorá mala čas 43:17 min. a vyhrala kategóriu do 35 rokov. Na 3. mieste dobehla v čase 43:44 min. Natalia Malaya (Lokomotíva Ruskov).

Z pätnástich štartujúcich železiarov bol najlepší Peter Kohút (Obal Servis), ktorý skončil časom 37:36 na 9. mieste. Umiestnenie ďalších našich vytrvalcov: 11. Pavol Obraz 38:44 min., 13. Jozef Sciranko 38:56 min., 16. Branislav Klobošič 40:07 min., 26. Tibor Tisza 41:21 min., 28. Marián Konštantinovič 41:35 min., 35. Zuzana Korotvičková 43:17 min., 36. František Smriga 43:29 min., 43. Ján Strömpl 44:31 min., 47.- 48. Erika Bílla a Martin Zrník zhodným časom 45:42 min. Bílla obsadila v kategórii žien nad 35 rokov 2. miesto, 51. Marián Katunský 46:32 min., 53. Peter Buc 46:47 min., 79. Alžbeta Tiszová 56:33 min., 89. Renáta Flórová 1:22:03 min.