KONTAKT  |    _eng _sk

Dorastenci titul obhájili
           Pridané: 12.04.2010
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 08/2010

V hokejovej extralige juniorov skončili hráči HC Košice na 6. mieste v konečnej tabuľke

Kým sa naši seniori chystajú na finálovú sériu so Slovanom, mládežnícke celky HC Košice už svoju majstrovskú sezónu 2009/2010 skončili. Družstvo našich juniorov sa oproti vlaňajšej ôsmej priečke zlepšilo, keď v konečnom poradí obsadilo v silnej konkurencii 6. miesto. Zo šiestej priečky postúpili do štvrťfinále play-off, kde bol ich súperom tretí Zvolen. Košičania prehrali s týmto celkom 1:3 na zápasy a z ďalších bojov vypadli.

Lepšie si v dorasteneckej extralige počínalo družstvo dorastencov HC Košice, ktoré pre Košice vybojovalo majstrovský titul. Keďže aj vlani sa naši dorastenci tešili zo zisku zlatých medailí, podarila sa im teda obhajoba majstrovského titulu z uplynulého ročníka extraligy. Zverenci trénerov Vladimíra Sviteka a Mojmíra Božíka svoju suverenitu potvrdili už v základnej časti súťaže. V play-off si najprv v semifinále poradili s družstvom Martina, ktoré zdolali na zápasy 2:1. Vo finále sa potom stretli s Dubnicou, nad ktorou dva razy vyhrali 3:2 i 5:0 a stali sa majstrami Slovenska. Po návrate z druhého víťazného finálového súboja v Dubnici, tréner našich dorastencov Vladimír Svitek povedal:

"Oproti vlaňajšku došlo v kádri k niektorým zmenám. Vekovo starší hráči odišli k juniorom, do kádra pribudli mladí talentovaní hokejisti z mladšej vekovej kategórie. Aj preto bolo našim cieľom hrať tak, aby sme udržiavali kontakt s družstvami v strede tabuľky. Lenže situácia sa vyvinula inak. Naši boli výkonnostne o niečo lepší pred ostatnými účastníkmi dorasteneckej extraligy a v závere súťaže sme sa dlho držali na prvej priečke. Napokon sme základnú časť vyhrali s dvanásť bodovým náskokom pred druhým Slovanom, s ktorým sme dva razy prehrali. Aj keď chlapci v semifinále museli tuho bojovať o postup s Martinom, všetko sa napokon dobre skončilo. Družstvo dokončilo súťaž v pohode, najmä v druhom finálovom zápase na ľade súpera sme hrali sústredene, bojovne a hlavne v obrane disciplinovane. Vychádzali nám aj rýchle protiútoky, z ktorých sme za tri minúty strelili štyri góly a obhajoba titulu bola na svete. Počas celej sezóny sme tvorili vyrovnaný jednoliaty tím, ktorý dokázal vždy v pravú chvíľu zabrať nielen v 44 zápasoch základnej časti, ale aj v play-off."

O zisk zlatých medailí sa pričinili všetci hráči z kádra, ktorí počas celej sezóny dostávali príležitosť v hre. Sú to brankári Szalontay, Sabol, Kriška a Hoferica, obrancovia Gernát, Hložný, Hricko, Jobaggy, Kudláč, Tkáč, Kvitkovič, Lenďák, Šafár, Šebest, Senčák a Varholík, útočníci Boltun, Dóci, Drábik, Halás, Heske, Hinďoš, Jaroš, Jesenský, Kentoš, Kohutiar, Kosť, Magic, Pinďár, Podsedlý, Šoltés, Stupeň, Vaško a Mašlanka. Okrem nich sa v niektorých stretnutiach v družstve HC Košice objavili aj ďalší hráči, ktorí sú na súpiske juniorov, a to obrancovia Leškanič a Pástor i útočníci Bojkun, Chovan a Staš.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu