KONTAKT  |    _eng _sk

E-learningový kurz pre údržbárov do konca roka
           Pridané: 13.10.2021
Autor: Iveta Falatová
Kategória: 10/2021

Novinky v oblasti transformácie údržby

Transformačný tím údržby prichádza s ďalšou novinkou na uľahčenie práce údržbárov. Po úspešných aplikáciách Wrench time a Power BI to bude e-learningový kurz pre všetkých technikov pracujúcich v údržbe.

Aplikácia Wrench time je umiestnená aj na podnikovom portáli a slúži na meranie, vyhodnocovanie a zobrazovanie wrench time – teda času, ktorý strávi údržbár „s náradím v ruke“. Pomáha tak zvýšeniu produktivity údržbárskej práce.

Power BI je aplikácia na zobrazovanie všetkých KPI – kľúčových ukazovateľov údržby, pripravená je zvlášť pre prvú fázu – plánovanie a rozvrhovanie a zvlášť pre druhú fázu.

„E-learningový kurz je už pripravený v testovacom prostredí, chceme ho ešte doplniť o hovorené slovo, ktoré kurz zatraktívni. Kurz má rovnaký formát ako všetky e-learningové školenia. Na jeho príprave sme spolupracovali s úsekom Ľudské zdroje, preto bude na rovnakej platforme, Obsahovo pokryje zatiaľ 1. fázu transformácie – plánovanie a rozvrhovanie. Je to vlastne náš prvý bluebook spracovaný formou kurzu. Tento kurz budú musieť raz ročne absolvovať všetci technici údržby, a tiež všetci noví zamestnanci. Testovacia fáza by sa mala skončiť do konca októbra,“ predstavil novinku z dielne tímu Karol Nezval.

Ďalšou aplikáciou, ktorá onedlho pribudne na údržbársky portál je aplikácia na evidovanie a vyšetrovanie nežiadúcich udalostí. „V týchto dňoch dokončujeme jej testovanie a zbierame spätné väzby,“ hovorí šéf transformačného tímu Peter Gazsi a dodáva: „Požiadavkou IT je, aby sme aplikáciu sprístupnili pre jeden divízny závod, aby ju otestovali všetci technológovia a údržbári. Do ostrej prevádzky spustíme túto aplikáciu do konca roka. Spolupracujeme s tímom Romana Záboja z IT a celý projekt zastrešuje Pavel Sanislo, vedúci hlavného dispečingu. Aplikácia bude sprevádzať vyšetrovateľa nežiadúcej udalosti celým procesom, poskytne mu návod, na čo všetko sa zamerať a na čo nezabudnúť, bude slúžiť na zdokumentovanie všetkých faktov, na analýzu príčin a zdokumentovanie nápravných opatrení. Túto novú aplikáciu budú môcť využívať aj kolegovia z ekológie, výroby, bezpečnosti a ďalších úsekov spoločnosti.“

O krátke zhrnutie transformačných procesov sme v závere stretnutia požiadali Marka Rentku: „Aktuálne pracujeme v DZ Teplá valcovňa a Koksovňa a na údržbe žeriavov. Sme teraz vo fázach 3 a 4, ktoré spočívajú v optimalizácii údržbárskych dávok starostlivosti na základe predchádzajúcich analýz. Ide o definovanie novej stratégie údržby. Táto fáza potrvá do konca októbra. Prvú vlnu transformácie údržby už absolvovali všetky závody. Druhú, zameranú na spoľahlivostnú časť, ešte absolvujú divízne závody Zušľachťovne a obalová vetva, Energetika a Doprava. Pokračujeme teda podľa vopred stanoveného harmonogramu.“

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...