HC Košice sa dnes predstaví pod Zoborom

V druhom zápase prebiehajúcej sezóny sa dnes o 18:00 HC Košice predstaví na ľade úradujúceho vicemajstra HK Nitra. Prvé stretnutie na Zemplíne prehrali, pod Zoborom budú teda bojovať o prvé body v sezóne.

Corgoni nemajú ideálny vstup do sezóny. V prvom kole nestačili doma na Nové Zámky, keď prehrali 1:5. V nedeľu cestovali pod Tatry. Proti kamzíkom z Popradu opäť prehrali rovnakým výsledkom. Po dvoch zápasoch tak majú na konte 0 bodov a negatívne skóre 2:10.

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti HK Poprad:

Honzík – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, Štefanka, Pekarčík – Krivošík, Hrnka, Holešinský, Tvrdoň, Buncis, Molnár, Solenský, Myklukha, Varga, Knies, Šramaty, Lacka

HC Košice mal v nedeľu voľno a po týždni, tak zajtra odohrajú druhý zápas v sezóne. V Michalovciach oceliari viedli, keď prvý extraligový gól v tejto sezóne strelil fínsky útočník Ville Leskinen, ktorý do Košíc prišiel zo Zvolena. Neskôr domáci otočili, v presilovke však na 2:2 vyrovnal Marek Slovák. V poslednej časti pár minút pred koncom dostali gól na 2:3 a úvodný zápas sezóny tak nevyšiel.

Marek Slovák, útočník HC Košice po zápase v Michalovciach: „Tretiu tretinu sme hrali fakt dobre. Tam sme boli stále u nich. Boli zatavení a iba to vyhadzovali na zakázané uvoľnenia. Bolo to o tom jednom góle a ten bohužiaľ strelili oni. Potom sme si už nevypracovali potrebný tlak a škoda toho výsledku. Mali sme na to, aby sme tu zabodovali.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Michalovciam:
Košarišťan - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš - Watling, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Rogoň, Slovák, Lamper - Havrila, Linet, Jokeľ

Dnešný zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách SPORT 1 a na internetovej platforme aj na Tipsport TV.