Hokejisti Košíc v pozícii lídra

Najvyššia hokejová súťaž Tipsport liga nabrala v roku 2017 rýchle tempo. V rozpätí dvanástich dní odohrali jej účastníci až šesť zápasov. Hokejistom HC Košice sa vstup do nového roku nevydaril, keď v troch stretnutiach prehrali. Zhodou okolností až päťkrát hrali pred vlastnými fanúšikmi v Steel aréne a len dva razy boli úspešní. Zvíťazili iba nad Žilinou 4:1 a v nedeľu 15. januára v súboji s Liptovským Mikulášom. V dôležitých stretnutiach s favorizovanými celkami z vrcholu tabuľky prehrali. Podľahli Nitre 1:4, Popradu 0:1 a v piatok 13. januára aj Banskej Bystrici 2:3. Lenže ani táto nepriaznivá domáca bilancia im vlastne neublížila. Po prehrách Banskej Bystrice v Poprade a Nitry doma v súboji s Novými Zámkami, ktoré boli na programe v nedeľu 15. 1., sa Košičania opäť vyšvihli na vedúcu priečku v tabuľke.

Mrzia hlavne prehry s Popradom a Banskou Bystricou, s ktorými odohrali zverenci trénera Rostislava Čadu vyrovnané partie. Zlyhali však v koncovke. Veľmi dramatický priebeh mal súboj s vlaňajším finalistom spod Urpína, s Banskobystričanmi. Vo vypätom šlágri kola o prvenstvo v tabuľke nedohralo zápas až päť hokejistov. Z nich štyria domáci, a to potrestaní Boltun Jankovič  i zranení Hričina Šedivý, z hostí len potrestaný Handzuš. V neľútostnom boji udelili rozhodcovia až 132 trestných minút. Čiernou škvrnou bolo zranenie košického útočníka Hričinu, ktorý skončil na nosidlách a z ľadu ho záchranári transportovali na vyšetrenie do nemocnice. Nepriaznivo pre tím HC Košice sa vyvíjal aj nedeľňajší súboj s Liptákmi, s ktorými po dvoch tretinách naši prehrávali 1:2. Záverečná tretina už zastihla hráčov koncentrovaných a sústredených na hru, čo sa prejavilo aj na skóre. Tromi gólmi otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech a zaslúžene zvíťazili.

V najbližších dvoch kolách odohrajú Košičania najprv dve stretnutia vonku v Nových Zámkoch a vo Zvolene. Doma sa znovu predstavia v piatok 27. januára 2017 v súboji s Duklou Trenčín.

Fotogaléria HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš (25 fotografií)

Fotogaléria HC Košice -  HC '05 Banská Bystrica (35 fotografií)