KONTAKT  |    _eng _sk

Iskrenie na ľade ešte raz
           Pridané: 28.01.2008
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 04/2008

Máme za sebou desať odohratých zápasov tohtoročného šampionátu o majstra U. S. Steel Košice v hokeji. Dve vyžrebované stretnutia našich hokejových majstrovstiev na pondelok, 21. januára, v ktorých mali hrať Expedícia - BSC Europe a Koksovňa - Doprava, sa odohrajú v náhradnom termíne v utorok, 29. januára, od 18.00 a 19.30 hod. Včera, po uzávierke tohto čísla Ocele východu, sa už hralo podľa vyžrebovania a najbližšie zápasy šampionátu U. S. Steel Košice sa budú hrať na budúci týždeň v pondelok, 28. januára, keď o 18. hodine nastúpia proti sebe Vysoké pece - BSC Europe a o 19.30 hod. spoločné mužstvo SVa a Zušľachťovní proti Doprave. Toľko k zmenám a teraz už na vážnejšiu tému.

Hokejový šampionát zamestnancov sa už tradične každoročne hrá so zmenenými pravidlami, pretože je súčasťou rekreačnej telovýchovy a športu. Je síce pravda, že v niektorých stretnutiach sa nehrá v "rukavičkách", ale v každom okamihu na ľade by sa mali dodržiavať pravidlá o bezkontaktnom hokeji a zásady fair play hry. V snahe dosiahnuť jedine víťazstvo sa to hráčom nie vždy darí dodržiavať. V niektorých doterajších stretnutiach sme zaregistrovali množstvo priestupkov proti pravidlám a náznaky prílišných osobných emócií hráčov, ktorí sa cítia fyzicky na tom lepšie. Z ich strany dochádza k nebezpečným faulom, ktoré síce kvalifikovaní rozhodcovia trestajú, ale môže dôjsť k nežiaducim nepríjemným zraneniam a úrazom.

Družstvo ZHD dokonca podalo aj protest na nevyberaný spôsob hry hráčov z Dopravy. K tomuto stretnutiu napokon zaujali stanovisko zainteresovaní obidvoch mužstiev, rozhodcovia i zodpovední organizátori šampionátu. Nebudeme sa vracať k tomu, kto kedy koho zozadu narazil na mantinel. Chceme len upozorniť, že i keď je motivácia hráčov v jednotlivých stretnutiach obrovská a úmysel vyhrať za každú cenu silný, nech sa hráči snažia zdolať súpera len a len hokejovým kumštom, peknou kombinačnou hrou i presnou koncovkou. Nechceme vidieť na ľade Steel Arény zbytočnú "hustú" atmosféru, šarvátky a nebodaj zranenia, ktoré by mohli ohroziť zdravie našich spolupracovníkov. Želáme si, aby v ďalšom priebehu šampionátu vymizla zákernosť. Hokej je hra chlapov, ale to neznamená, že sa môže pri tom používať hokejka, vzápätí päste a niekedy i kopance.

Ak niektorý premotivovaný hráč nastupuje na ľad s tým, že za každú cenu musí nad svojím súperom, o ktorom vie, že je nad jeho sily, zvíťaziť, ide do súboja s neprimeraným nasadením. A to je v našom rekreačnom hokeji zlé. Verím, že nikto z hokejistov, ktorí obliekajú dresy dvanástich tímov turnaja určite nechcú, aby náš hokejový šampionát stratil na význame a nenaplnil myšlienku olympijského hokejového turnaja. Venujme sa hre, nie protihráčom, nech vyhrá ten, kto je schopnejší streliť viac gólov svojmu súperovi.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...