Vyhľadávanie:

Jesenná harmónia v znamení štedrosti

Jesenná harmónia v znamení štedrosti

V Dome umenia sa uskutočnil benefičný koncert, U. S. Steel Košice podporila dve sociálne inštitúcie

Koncert
K hviezdam koncertu patril aj Tristan Willems, hráč na dychové nástroje z USA, ktorý s košickou Štátnou filharmóniou predviedol jedinečný výkon.

Detský domov Lienka a Špeciálna základná škola internátna vo Veľkých Kapušanoch, ako spoločné zariadenie s deťmi s nariadenou ústavnou výchovou, ktoré v súčasnosti prechádza transformáciou na samostatné skupiny rodinného typu, existuje už trinásť rokov. Žije v ňom 182 chovancov. Chlapcov a dievčat, ktorí skutočnú lásku svojich vlastných rodičov nikdy nepoznali. Prichádza čas Vianoc a aj oni majú svoje sny a túžby...

A aj keď sa náhradné mamy v domove snažia vytvoriť čarokrásnu atmosféru nakrajších sviatkov roka spolu s bohato prestretým stolom, stromčekom a darčekmi, sami na splnenie tohto šľachetného cieľa nestačia. Domov bojuje s finančnými problémami, rozpočet nepokrýva ani výdavky na bežnú prevádzku, vrátane potravín. Podobné problémy trápia aj Detský domov vo Vranove nad Topľou, ktorému chýbajú finančné prostriedky na dokončenie rekonštrukčných prác v rámci prerodu zariadenia na domov rodinného typu. Spoločnosť U. S. Steel Košice sa rozhodla, v rámci svojich charitatívnych aktivít, obom zariadeniam pomôcť a aspoň takýmto činom zlepšiť život tých, ktorí najviac pociťujú absenciu lásky a vlastnej rodiny.

V nedeľu večer, 30. novembra 2003, sa v Dome umenia v Košiciach za účasti osobností spoločenského a kultúrneho života i predstaviteľov manažmentu U. S. Steel Košice, uskutočnil benefičný koncert pod názvom Jesenná harmónia, ktorý na podporu charitatívnych projektov a pod záštitou ministra kultúry SR Rudolfa Chmela zorganizoval I. Lions Club Košice v spolupráci s U. S. Steel Košice, VSE,a.s. Košice a V.O.D.S., a.s. Košice. Obecenstvu sa predstavila košická Štátna filharmónia pod vedením Dušana Štefáneka, dirigenta opery Slovenského národného divadla v Bratislave, Martin Malachovský, sólista opery SND, Tristan Willems, hráč na dychové nástroje z USA a hrou na flaute aj nevidiaca študentka 4. ročníka Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach Dušana Blašková. Prestávky medzi jednotlivými vystúpeniami umelcov sa niesli v znamení štedrosti...

"Sme veľmi radi, že môžeme aspoň takýmto malým činom pomôcť detským domovom na východnom Slovensku, konkrétne vo Vranove nad Topľou a Lienke vo Veľkých Kapušanoch," povedal po slovensky viceprezident pre informačné technológie Peter S. Richardson, ktorý zástupcom oboch inštitúcií slávnostne odovzdal dva symbolické šeky na 100 tisíc korún. Finančnému daru vo výške 50 tisíc korún od spoločnosti V.O.D.S. sa potešili v Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Košiciach. Prostriedky použijú na dokončenie odborného pracoviska oftalmológa, zrakového terapeuta a optometristu. Rovnakou sumou prispeli na činnosť chránenej dielne, sociálneho učenia a rehabilitácie Domovu sociálnych služieb pre mentálne postihnuté deti a dospelých Amália v Rožňave VSE, a.s. Košice. I. Lions Club daroval nevidiacej študenke Dušane Blaškovej, ktorá pri automobilovej nehode stratila svojho otca a prišla o zrak, tiež 50 tisíc korún.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...