KONTAKT  |    _eng _sk

Jubileum hokeja vo fabrike
           Pridané: 05.03.2007
Autor: Ján CABAN
Kategória: 09/2007

Punc vysokej úrovne jubilejného 40. ročníka hokejových majstrovstiev U. S. Steel Košice umocnilo viacero okolností, s ktorými organizátori pri jeho príprave ani nerátali. Hokej otvoril XI. ročník zimnej olympiády a olympijskú symboliku predstavili pri slávnostnom otvorení hokejového turnaja mladí krasokorčuliari.

V novej Steel Aréne mal šampionát premiéru a jej príjemné prostredie významne prispelo k pravej hokejovej atmosfére. Okrem tradičných účastníkov - mužstiev z Oceliarne, Vysokých pecí, Údržby, Dopravy, Koksovne a Valcovní, ktorých predchodcovia položili základ tejto dlhodobej železiarenskej histórie v hokeji, v tomto roku k nim pribudli aj hokejisti z Expedície. Už v skupinách sa črtali potenciálni uchádzači o postup do štvrťfinále, ale postup niektorých vopred vytypovaných tímov napokon nebol až taký jednoznačný. Zrodilo sa veľa zaujímavých výsledkov s nepriaznivým vývojom skóre pre favorizované celky a až maximálne sústredenie i strelecká aktivita ich hráčov v závere zápasov im pomohli dosiahnuť očakávané úspechy. K takým patrili stretnutia Koksovňa - ZHD 2:4, Expedícia - ZHD 5:11, Expedícia - TVa 3:2, Doprava - Vysoké pece 3:4, SVa + Zušľachťovne - Koksovňa 3:0, SVa + Zušľachťovne - Oceliareň 5:6 po samostatných nájazdoch, Vysoké pece - Vedenie 3:6, ale aj záverečné zápasy o bronz SVa + Zušľachťovne - Vysoké pece 5:4 i finále Oceliareň - Vedenie 2:3.

Pred šampionátom sa za favoritov pasovali viaceré mužstvá, určite medzi nimi nechýbali vlaňajší medailisti valcovači, oceliari, vysokopeciari i hráči z Vedenia. Polepšili si oceliari, ktorí sa po rokoch prebojovali až do finále a medaily si vybojovali aj valcovači, ktorí na štvrtú priečku odsunuli už tradičného finalistu z posledných rokov, hráčov z Vysokých pecí. Hokejisti z Vedenia potvrdili stabilnú formu a zohratosť mužstva im pomohla obhájiť vlaňajší i predvlaňajší titul.

Svojich hráčov chodilo do hľadiska Steel arény podporiť mnoho divákov. Návšteva "kola" bola práve na dvojzápase o konečné umiestnenie, keď súboje o bronz i o titul prišlo povzbudiť okolo 800 divákov. Terajší i bývalí zamestnanci, dôchodcovia, ako aj rodinní príslušníci si prišli vychutnať súboje o medaily a vytvorili tú pravú hokejovú atmosféru. Štítok s menom víťaza, ktorý sa pripína na putovný pohár prezidenta U. S. Steel Košice, bol pred rozhodujúcim súbojom pripravený pre obidve mužstvá Oceliarne i Vedenia. Obaja finalisti predviedli skutočne hokejovú lahôdku so šťastným koncom pre Vedenie.

Svoje fan kluby mali skoro všetky mužstvá a počas jedného mesiaca, od 9. januára do 8. februára, sa v hľadisku Steel Arény vystriedalo viac než 8 tisíc divákov. Kultúrne prostredie Steel Arény zanechalo na všetkých priaznivý dojem a hokejové stretnutia športovú pohodu ešte viac podporili. Ako organizátori sme zozbierali čerstvé dojmy, poznatky a pripomienky a už teraz sa ich v záujme skvalitňovania turnaja pre budúce ročníky snažíme dostať do propozícii hokejového šampionátu U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...