Vyhľadávanie:

Kam na strednú školu?

Kam na strednú školu?

Dnes deň otvorených dverí v SOŠ Šaca

V dňoch 7. a 8. februára 2023 sa pod záštitou Predsedu Košického samosprávneho kraja uskutočnila na Strednej odbornej škole informačných technológii Ostrovského v Košiciach  prezentačná výstava stredných škôl SPRÁVNA VOĽBA POVOLANIA.

Prezentácie boli určené žiakom základných škôl, rodičom, výchovným a kariérnym poradcom a širokej verejnosti, ktorí mali možnosť na jednom mieste porovnať smerovanie a profilovanie jednotlivých stredných škôl. Na workshopoch boli prezentované informácie o potrebách zamestnávateľov, možnostiach pracovného uplatnenia ale aj o prvkoch duálneho vzdelávania a jeho vývoji.

Veľmi nás tešil záujem žiakov o štúdium na našich partnerských školách – Strednej odbornej škole Priemyselných technológii v Šaci, kde sú 14. februára od 9.00 do 17.00 dvere otvorené pre všetkých záujemcov o štúdium, ako aj na Strednej odbornej škole Železničnej v Košiciach. Obe školy prezentovali možnosti štúdia technických odborov v systéme Duálneho vzdelávania v spolupráci so spoločnosťou U. S. Steel Košice.

Dlhoročná spolupráca pri príprave študentov na budúce povolanie ponúka viaceré výhody.

Študijné odbory v oblasti hutníctva, strojárstva, elektrotechniky a mechatroniky sú v našej spoločnosti veľmi žiadané, ale ponúkajú aj konkurenčnú výhodu na trhu práce.

Počas štúdia sú žiaci motivovaní formou podnikového štipendia a odmenou za vykonávanie produktívnej práce vo výrobných prevádzkach spoločnosti.

Praktické skúsenosti získané počas odbornej praxe pod dohľadom skúsených inštruktorov  sú vstupenkou pre získanie dobrého zamestnania a najlepší absolventi škôl si každoročne nájdu pracovné uplatnenie aj v našej spoločnosti.

Deviatakom a ich rodičom prajeme múdre a rozvážne  rozhodovanie pri výbere študijného odboru, ktorý im zabezpečí pracovné uplatnenie a zabezpečenie ich životných potrieb.

Ľudské zdroje

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...