KONTAKT  |    _eng _sk

Kamerový systém zvýši bezpečnosť
           Pridané: 27.10.2008
Autor: -b-
Kategória: 43/2008

Košická ZOO privíta ďalších tučniakov

Nové chovné zariadenie pre tučniakov v košickej zoologickej záhrade, ktorého vybudovanie podporila spoločnosť U. S. Steel Košice, privíta už v najbližších dňoch ďalšie prírastky. Deväť tučniakov humboldtových príde do Košíc ešte tento mesiac, v októbri, z dánskej zoologickej záhrady v Aalborgu.

S cieľom minimalizovať riziká v chove týchto nelietavých vtákov, ktoré si získali srdcia obyvateľov nášho mesta a vďaka ktorým stúpla návštevnosť ZOO o 30 tisíc Košičanov, rozhodla sa ZOO Košice, v spolupráci s Mestom Košice a U. S. Steel Košice, na ich príchod, najmä z hľadiska bezpečnosti, dobre pripraviť.

Ráta sa s inštalovaním kamerového systému, ktorý bude chovné zariadenie neustále monitorovať. Slúžiť bude aj na nahrávanie zaujímavých momentov zo života tučniakov, ktoré si záujemcovia budú môcť pozrieť už počas tohtoročných Vianoc aj na internete. Košická ZOO v spolupráci s odborníkmi z útvaru generálneho manažéra pre environment U. S. Steel Košice, s.r.o. urobila odbery zdrojov vody pre chovné zariadenie tučniakov, aby sa zistila ich kvalita. Na základe výsledkov laboratórnych rozborov boli kontaminované zdroje vyčistené. Zároveň sa zvýšil prietok vody v bazénoch, čo umožní lepšiu cirkuláciu.

Košická ZOO nadviazala spoluprácu aj s pražskou ZOO, ktorá má s chovom tučniakov dlhoročné skúsenosti. V prípade potreby je český partner pripravený pomôcť odbornými radami.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu