KONTAKT  |    _eng _sk

Kamerový systém zvýši bezpečnosť
           Pridané: 27.10.2008
Autor: -b-
Kategória: 43/2008

Košická ZOO privíta ďalších tučniakov

Nové chovné zariadenie pre tučniakov v košickej zoologickej záhrade, ktorého vybudovanie podporila spoločnosť U. S. Steel Košice, privíta už v najbližších dňoch ďalšie prírastky. Deväť tučniakov humboldtových príde do Košíc ešte tento mesiac, v októbri, z dánskej zoologickej záhrady v Aalborgu.

S cieľom minimalizovať riziká v chove týchto nelietavých vtákov, ktoré si získali srdcia obyvateľov nášho mesta a vďaka ktorým stúpla návštevnosť ZOO o 30 tisíc Košičanov, rozhodla sa ZOO Košice, v spolupráci s Mestom Košice a U. S. Steel Košice, na ich príchod, najmä z hľadiska bezpečnosti, dobre pripraviť.

Ráta sa s inštalovaním kamerového systému, ktorý bude chovné zariadenie neustále monitorovať. Slúžiť bude aj na nahrávanie zaujímavých momentov zo života tučniakov, ktoré si záujemcovia budú môcť pozrieť už počas tohtoročných Vianoc aj na internete. Košická ZOO v spolupráci s odborníkmi z útvaru generálneho manažéra pre environment U. S. Steel Košice, s.r.o. urobila odbery zdrojov vody pre chovné zariadenie tučniakov, aby sa zistila ich kvalita. Na základe výsledkov laboratórnych rozborov boli kontaminované zdroje vyčistené. Zároveň sa zvýšil prietok vody v bazénoch, čo umožní lepšiu cirkuláciu.

Košická ZOO nadviazala spoluprácu aj s pražskou ZOO, ktorá má s chovom tučniakov dlhoročné skúsenosti. V prípade potreby je český partner pripravený pomôcť odbornými radami.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...