KONTAKT  |    _eng _sk

Krasokorčuliari víťazmi Slovenského pohára
           Pridané: 04.05.2009
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 18/2009

Spoločnosť U. S. Steel Košice podporuje vo východoslovenskej metropole aj členov krasokorčuliarskeho klubu Kraso Centrum Košice. Mladí pretekári dosiahli v práve skončenej sezóne 2008/2009 pod vedením trénerov Hanky Töczikovej, Miriam Lipčákovej a Voloďu Podobina skvelé úspechy nielen na majstrovstvách Slovenska, ale aj v súťažiach Slovenského pohára.

Na slovenskom šampionáte získali spolu 13 medailí. Z nich bolo päť zlatých, štyri strieborné a štyri bronzové. Tituly majstrov Slovenska si vybojovali v kategórii starších žiakov Peter Novella, v kategórii krasokorčuliarske nádeje Bohuš Hrnek a v tej istej kategórii dievčat tri talentované krasokorčuliarky Natália Šumichrastová, Daniela Hovanová a Dominika Kasperová. Na druhých priečkach sa v juniorskej kategórii umiestnili Radka Bártová a Jakub Štrobl, mladšia žiačka Miroslava Hriňáková a v chlapčenskej kategórii - nádeje Grinč Anton Gregor. Bronz v seniorskej kategórii získali Radka Bártová a Jakub Štrobl, zo starších žiačok Michaela Sabolčáková a z chlapcov v kategórii - nádeje Jakub Ferčák.

Podobne ako vlani, aj v tejto sezóne získal klub Kraso Centrum Košice prvenstvo v súťaži Slovenského pohára. Okrem toho získalo päť krasokorčuliarov z klubu víťazstvá v jednotlivých vekových kategóriách. Zo starších žiakov to bol Peter Novella, z mladších žiačok Miroslava Hriňáková, v dievčenskej kategórii - nádeje Natália Šumichrastová a v kategórii interpretačné korčuľovanie Dominika Kasperová a Katarína Anna Gajová. Na druhých priečkach sa umiestnili Bohuš Hrnek, Daniela Hovanová a Andrea Gajová. Konečné tretie miesto si na jednotlivých podujatiach v rámci Slovenského pohára svojimi výkonmi vybojoval Grinč Anton Gregor.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok