Vyhľadávanie:

Kreslo pre Johna Goodisha

Kreslo pre Johna Goodisha

Vo štvrtok 16. februára sa uskutočnila ďalšia tlačová konferencia pred udalosťou desaťročia - slávnostným otvorením Steel Arény, zimného štadióna L. Trojáka v Košiciach. K novinárom sa prihovorili prezident U. S. Steel Košice David H. Lohr, viceprezident pre strategické implementácie a zároveň aj viceprezident OZ Košická aréna Anton Jura, prezident OZ Košická aréna Ľubomír Veme a zastupujúci primátor František Knapík. Medzi novinárov prišiel aj John H. Goodish s manželkou Kitty.

"Je pre mňa poctou byť tu, na tomto mieste, je to pre mňa historický a zároveň emocionálny deň," povedal Goodish. "Keď som prišiel po prvýkrát do Košíc na prelome rokov 1996/97, každý sa ma pýtal, čo bude s košickým hokejom. Hovoril som, treba vyčkať. Dokončený štadión považujem za akési svoje tretie dieťa v U. S. Steel Košice. Prvým bol vznik spoločného podniku VSŽ U. S. Steel v pocínovni, druhým prevzatie košických železiarní spoločnosťou U. S. Steel a tretím je tento nádherný zimný štadión, ktorému by sa určite potešili aj hokejisti Pittsburghu."

Ako ďalej povedal, na tom, že Košičania majú tento krásny športový stánok, sa podieľalo veľa ľudí - Košičania, bývalý primátor Zdenko Trebuľa, vláda SR, ktorá na dostavbu uvoľnila financie, členovia OZ Košická aréna, a samozrejme, mnohí ľudia z U. S. Steel Košice. David H. Lohr na tlačovke konštatoval, že košické železiarne prispeli na štadión nielen finančne, ale aj administratívne, koordinovali všetky práce.

O vstupenky na otvárací ceremoniál bol medzi fanúšikmi hokeja veľký záujem. Ako informoval Ľubomír Veme, veľký záujem je aj o vstupenky na prvý extraligový zápas, ktorý sa uskutoční 3. marca 2006. V predaji sú od pondelka 20. februára, v cene 100, 120 a 150 korún so zľavami pre deti.

Anton Jura potom odovzdal Johnovi Goodishovi čestné členstvo v OZ Košická aréna s voľnou vstupenkou na všetky podujatia v Steel Aréne. Pre Johna Goodisha je na štadióne pripravené kreslo s jeho menom a vždy, keď príde do Košíc, bude môcť zhliadnuť podujatie v Steel Aréne. Po tlačovej konferencii Steel Arénu navštívil aj Mons. arcibiskup metropolita Alojz Tkáč a zimný štadión vysvätil.

Ako sme už v Oceli východu informovali, na návštevníkov otváracieho ceremoniálu čaká atraktívny program, vystúpia mnohé hviezdy šoubiznisu, lahôdkou bude zápas hviezd HC Košice- Sparta Praha.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...