Vyhľadávanie:

Kto nakreslí najkrajší výkres?

Kto nakreslí najkrajší výkres?

Ďalšia súťažná téma pre malých výtvarníkov

Možno ste si pri listovaní štvrtého minuloročného vydania U. S. Steel News, ktoré Oceľ východu ponúkla v slovenskom preklade svojim čitateľom pred dvomi týždňami, všimli na poslednej strane farebnej prílohy informáciu o kalendároch s tematikou bezpečnosti práce, ktoré vydávajú závody U. S. Steel. Na ich tvorbe sa podieľajú deti a vnuci zamestnancov oceliarskej spoločnosti. Závody Gary Works a Mon Valley sponzorujú súťaže o najkrajšiu kresbu s tematikou bezpečnosti už viac rokov, košická huta vydala prvý kalendár v roku 2001. Vlani sa k nim pripojili aj Great Lakes Works a U. S. Steel Serbia.

Kresby detí sú viac ako iba fantazijnou farebnou prehliadkou pracovného prostredia najbližších. Každá z nich odráža aj vzťah k milovaným ľuďom. Slnko, kvety, vtáci, stromy vo veselých farbách symbolizujú život, postavy odeté v pracovnom oblečení upozorňujú - dávajte na seba pozor, čakáme vás doma zdravých a živých. A je jedno, či je to v Amerike, na Slovensku alebo v Srbsku. Možno preto občas nezaškodí oprieť zrak o jednu z trinástich kresieb dievčat a chlapcov, ktoré skrášľujú náš "košický" kalendár roku 2007 a uvedomiť si, čo znamenáme pre svoju rodinu.

Organizátori súťaže o najkrajší výkres s tematikou bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v U. S. Steel Košice sa ju rozhodli v tomto roku ozvláštniť. Každý mesiac vyhlasujú témy, ktoré môžu deťom pomôcť pri hľadaní vhodného námetu na stvárnenie. Témy sú totožné s témami bezpečnostných videí, ktoré sú určené zamestnancom firmy. Takže mamy, otcovia i starí rodičia môžu pomôcť radou.

Témou mesiaca marec je známkový a zámkový systém. Pripomeňme si ešte hlavné myšlienky uplynulých dvoch mesiacov. V januári to bola ochrana pred pádom a vo februári používanie bezpečnostných pásov v dopravných zariadeniach a dodržiavanie rýchlostí. Ak máte doma šikovných kresliarov, určite im o súťaži povedzte. Odmenou pre najúspešnejších je nielen možnosť vidieť svoje kresby v kalendári, ale aj hodnotná výhra, ktorú víťazom v obidvoch kategóriách odovzdáva každoročne viceprezident pre ľudské zdroje. Šikovní výtvarníci sa už tešili napríklad zo stavebníc lego, bicykla, lyží, domáceho kina ...

O podmienkach súťaže informovala Oceľ východu podrobne v 22. čísle 7. februára 2007. Ochotne vás však budú informovať aj v útvare Riaditeľa pre bezpečnosť práce na t. č. 904 704 228.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...