Vyhľadávanie:

Kto sa dozvie, akú vodu má doma

Kto sa dozvie, akú vodu má doma

Pri príležitosti Svetového dňa vody, ktorý sme si pripomenuli 22. marca, sme vyhlásili súťaž. Podmienkou pre zaradenie do žrebovania bolo napísať príklad šetrenia vodou v domácnosti.  Zapojilo sa 39 ľudí.

K najčastejším príkladom alebo tipom patrilo umývanie riadov v umývačke, sprcha namiesto vane, zapínanie práčky a umývačky až po jej naplnení.  Ďalší uviedli, že pri umývaní zubov, vlasov a pri sprchovaní prerušujú tok vody, rovnako aj pri umývaní riadov v umývadle.  

Jeden z účastníkov polieva kvety nadbytočnou vodou z rýchlo varnej kanvice, samozrejme, po jej vychladnutí, ďalší používa vodu zo sušičky na polievanie záhrady.  Záhradu polievajú mnohí dažďovou vodou, ktorú zbierajú do zberných nádob. Ďalšia skupina nedá dopustiť na nové, kvalitné a vodu šetriace batérie, sprchové hadice a splachovače toaliet. 

Dnes sme vyžrebovali troch, ktorí získajú rozbor vody zo svojich domácich studní.

Sú nimi:  Tomáš Husár, Petra Vnenčáková a Cyril Perát.

Ďalšie články

Skontrolujte si, aby ste mohli darovať

Skontrolujte si elektronické doručenie Potvrdenia o zaplatení dane. Ak nemáte Dohodu o elektronickej komunikácii, vyzdvihnite si doklad osobne na mzdovej učtárni najneskôr do 24.4.2026.

Automobilky a oceliarne jednotne.

Včera vyšla spoločná výzva oceliarskeho a automobilového priemyslu, čo je unikátny čin. Doteraz sme počuli len o tom, že automobilky chcú lacné plechy. EÚ zas trvala na tom, aby plechy spĺňali také environmentálne nároky, že lacné nemohli byť. Tentokrát dali výrobcovia áut a ocele veľmi silné spoločné vyhlásenie.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...