KONTAKT  |    _eng _sk

Legendy žiarili
           Pridané: 15.03.2004
Autor: Text a foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 11/2004
Hokejový koncert.
Je dobojované. Po zápase si niektorí starší hráči konečne vydýchli, že to zvládli. Zľava v pozadí Liba, Rusnák (pozdravuje divákov), v bielej prilbe Svitek, vedľa neho Svoboda, v popredí Golonka, za ním vidieť Štefanoviča, v modrej prilbe Nový a vpravo v pozadí Hrdina.

Kto prišiel v piatok do hľadiska zimného štadióna v Čermeli na Hokejový koncert, ktorý výraznou mierou podporil aj reklamný partner U. S. Steel Košice, ten neoľutoval. Na ľade sa predstavila celá plejáda bývalých vynikajúcich hokejistov, majstrov sveta. A zvedavcov na hokejové legendy bolo viac než na finále hokejovej extraligy.

"Ktorý je Holeček," pýtali sa mladí chlapci za jednou z bránok. Iba tam si v preplnenom hľadisku našli svoje miestečko počas exhibičného zápasu Košice - Výber majstrov sveta. Okrem bývalých košických hráčov, ktorých mnohí fanúšikovia dobre poznajú, boli zvedaví na tých, ktorí pôsobia v Čechách, ale v minulosti Košice v lige preslávili. A takým bol brankár Jiří Holeček, ktorý prežil najlepšie hokejové roky v našom meste a odtiaľ si to namieril, už ako reprezentant, do najslávnejšieho českého klubu do pražskej Sparty.

Holeček na ľad pred zápasom nastúpil, ale len v civile, pretože ako nám povedal pred zápasom: "Raz som pred vyše dvadsiatimi rokmi už ako tréner ukazoval mladým hráčom svoje brankárske umenie, pri ktorom som sa zranil. Odvtedy to už neskúšam, nechcem riskovať ďalšie zranenie." Zato ostatní sa predstavili v plnej paráde.

Žiaril Vincent Lukáč, ktorému sa v drese Košíc podarilo streliť aj jeden gól. Po úvodnom buly, ktoré vhadzoval prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster, sa na ľade rozpútal tuhý boj bývalých protihráčov i spoluhráčov z reprezentácie. V košickom drese sa predstavili brankár Svitana, obrancovia Slanina, Bakoš, Božík, J. Bondra, Šándrik a Franc i útočníci Vincet Lukáč, Imrich Lukáč, Jozef Lukáč - Vodila, Faith, Liba - Svitek, Brunclík, Staš - Štefanovič.

Na lavičke mužstvo "dirigovali" tréneri Juraj Ferenc a Ján Šterbák. Výber majstrov sveta hral v zostave: Králik - Chalupa, Benák, Svoboda, Bača - Hrdina, Rusnák, Richter - Martinec, Šejba, Nový - Válek, Golonka, Tittel. Na trénerskej lavičke boli nezabudnuteľní tréneri Luděk Bukač a Stanislav Neveselý. Nešlo ani tak o výsledok, zápas sa skončil 5:7 (0:0, 2:1, 3:3), ale o pravú, nefalšovanú hokejovú lahôdku v spoločnosti hokejových hviezd. Uvoľnená atmosféra, dobrá nálada i vyvolané emócie bývalých hráčov a starých priateľov zanechali v preplnenom hľadisku krásne hokejové spomienky.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu