KONTAKT  |    _eng _sk

Ľuďom v núdzi pomôžeme opäť
           Pridané: 21.04.2014
Autor: Richard DREISIG
Kategória: 08/2014

Stalo sa už tradíciou, že súčasťou dní dobrovoľníkov organizovaných spoločnosťou U. S. Steel Košice je aj charitatívna zbierka pre ľudí v núdzi. Inak tomu nebude ani počas ôsmeho ročníka tohto podujatia. Adresátmi pomoci budú, rovnako ako vlani, Arcidiecézna charita Košice, Občianske združenie Oáza - nádej pre nový život a občianske združenie ETP - Slovensko. Zbierka bude organizovaná počas dvoch dní, v piatok 19. mája v čase od 12. do 18. hodiny a v sobotu od 8:00 do 15:00, a to na dvoch miestach - v Dome pokojnej staroby A. F. Colbrieho na Južnej triede 2 v Košiciach a v priestoroch Občianskeho združenia Jeseň života na Tr. SNP 24 (pri obchodnom dome Lunik II).

Organizáciu ETP Slovensko poteší, ak prinesiete detské šatstvo, obuv a školské potreby. Úžitok z nich budú mať dievčatá a chlapci, ktorí sa zapájajú do aktivít komunitného centra v Šaci. Košická arcidiecézna charita má opäť záujem o darovanie zachovanej obuvi, spodnej bielizne, ošatenia pre deti aj dospelých, posteľnej bielizne, uterákov, utierok, kuchynského riadu, hygienických potrieb, pracích práškov a kníh. O rovnaké veci majú záujem aj klienti strediska Oáza - Nádej pre nový život, ktorí okrem toho ocenia aj záhradnícke náradie, rôzne zeleninové priesady a semená, hnojivá či nepotrebný stavebný materiál, ako sú drevo, kachličky, farby, stierky a podobne.

Zariadenie v Bernátovciach poskytuje ľuďom bez domova strechu nad hlavou, môžu sa v ňom umyť, vyprať si šatstvo a dostávajú aj jedno teplé jedlo denne. Klienti sa venujú rôznym prácam - záhradkárčeniu, chovu hospodárskych zvierat, ale aj opusteným psíkom, ktoré dostali od Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov. Vďaka týmto činnostiam pokrývajú časť nákladov spojených s pobytom v zariadení. Arcidiecézna charita Košice chce zozbierané šatstvo, knihy a kuchynské potreby doručiť do Krízového centra - Zariadenia núdzového bývania v Košickej Novej Vsi a do Charitatívno - sociálneho centra v Košiciach na Bosákovej ulici. V prvom nachádzajú pomoc vo forme dočasného ubytovania osamelé matky s deťmi, mladí ľudia po ukončení ústavnej výchovy a osamelé ženy bez domova. Arcidiecézna charita týmto klientom poskytuje tiež sociálne poradenstvo. Do druhého zariadenia prichádzajú taktiež ľudia bez prístrešia, prepustení z výkonu trestu, ale aj neúplné a mnohodetné rodiny.

ETP Slovensko je nezisková organizácia, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1992. Vo veľkej miere sa angažuje pri riešení problémov a pomoci sociálne znevýhodneným skupinám obyvateľstva.

Všetkým, ktorí chcú prostredníctvom zbierky pomôcť ľuďom v núdzi, pripomíname, aby nosili len čisté a zachované šatstvo.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...