Vyhľadávanie:

Majster pred poslednou prekážkou

Majster pred poslednou prekážkou

Hokejisti HC Košice v play-off prevalcovali oboch doterajších súperov a sú vo finále

Získajú hokejisti HC Košice druhý raz po sebe majstrovský titul, alebo sa z neho budú tešiť hráči bratislavského Slovana? To je otázka, na ktorú budeme odpoveď poznať v najbližších dňoch, postupne po každom z finálových stretnutí medzi úradujúcim majstrom Slovenska HC Košice a Slovanom Bratislava. Podobne ako štvrťfinále a semifinále, aj finále sa hrá na štyri víťazné zápasy. Finálová séria play-off sa začína už dnes, v stredu 14. marca, na ľade lepšie umiestneného mužstva po základnej časti, a tým bol Slovan. Preto sa hrá dnes a zajtra v Bratislave, potom sa obidve mužstvá premiestnia do Košíc. V našej Steel aréne sa tretí i štvrtý vzájomný zápas budú hrať v nedeľu 18. a v pondelok 19. apríla 2010 vždy so začiatkom o 17. hodine.

Obidve mužstvá sú historicky najúspešnejšie v slovenskej extralige. Košičania hrali v minulosti vo finále v slovenskej extralige so Slovanom štyrikrát a iba raz nad ním vyhrali a získali majstrovský titul. Bolo to v sezóne 1998/1999, keď sme zdolali Slovan na zápasy 3:1. V predchádzajúcej sezóne v ročníku 1997/1998 Košice so Slovanom vo finále tesne prehrali 2:3 na zápasy. Ani v ďalších dvoch sezónach sa im vo finálových súbojoch s belasými nedarilo, keď v ročníku 2002/2003 prehrali na zápasy 0:4 a v ročníku 2007/2008 3:4. Vtedy naši už prehrávali 0:3 a tromi víťazstvami po sebe sme finálovú sériu dokázali zdramatizovať.

Keď sme už pri štatistikách... Bratislavčania útočia v tomto roku už na svoj ôsmy titul, Košice na piaty. Slovan získal sedem predchádzajúcich titulov z ôsmich finálových duelov v rokoch 1998, 2000, 2002, 2003, 2005, 2007 a 2008. Košičania majú na svojom konte štyri tituly z deviatich finálových pokusov. Majstrami Slovenska sa stali v rokoch 1995, 1996, 1999 a v roku 2009. Obaja túžia po titule rovnako. Rovnako aj ich dlhoročná rivalita, ešte z čias spoločnej československej federálnej hokejovej ligy, sľubuje kvalitu a prestíž. Zverenci trénerov Rostislava Čadu a Pavla Zúbeka svoj cieľ v tejto sezóne - prebojovať sa do finále, splnili. Je to po tretí raz v rade za sebou. Pred dvoma rokmi hrali so Slovanom, vlani so Skalicou a v tomto roku opäť so Slovanom. V rodine Hunovcov a Hudáčkovcov majú už zlaté medaily isté. Len sa nevie, kto ich získa, či Rudolf Huna a Július Hudáček, hrajúci v drese HC Košice, alebo bratia Richard s Róbertom Hunoví a Libor Hudáček, ktorí obliekajú belasý dres Slovana.

"Už sa neviem dočkať," nechal sa počuť náš gólman Július Hudáček a pokračoval: " Proti Popradu a Martinu som si príliš nezachytal, ale proti Slovanu budem v permanencii určite častejšie. Práve na tieto zápasy sa teším. A nielen ja, všetci moji spoluhráči sme už nedočkaví, na belasých máme obrovskú chuť, chceme si to s nimi na ľade rozdať a titul samozrejme obhájiť."

Našim najproduktívnejším hráčom v play-off je Vladimír Dravecký, ktorý si na svoje konto pripísal v kanadskom bodovaní desať bodov. "Piate semifinálové stretnutie s Martinom len potvrdilo, že kvalita je na našej strane. Preto aj do súbojov so Slovanom nastúpime s vedomím súpera prevalcovať silou, rýchlosťou, streleckou efektivitou a možno aj lepšou kondičnou pripravenosťou. Vo finále chceme byť určite úspešní, veď majster ani iné ambície nemôže mať. Urobíme všetko pre to, aby titul druhý raz po sebe ostal v Košiciach," povedal pred finálovou sériou náš útočník V. Dravecký.
Prípadný piaty zápas tejto finálovej série by sa hral v stredu 21. apríla v Bratislave, prípadný šiesty súboj je naplánovaný na piatok 23. apríla v Košiciach a rozhodujúce siedme stretnutie by sa hralo v nedeľu 25. apríla v Bratislave.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...