KONTAKT  |    _eng _sk

Manažérsky vzor 2004
           Pridané: 08.11.2004
Autor: Kamila DEMKOVÁ, a Junior Achievement Slovensko - Mládež pre budúcnosť, Foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 45/2004

Študent z Tisovca Martin Macko sa stretol s Christopherom Navettom

Martin Macko s prezidentom Christopherom Navettom.
Martin Macko v rozhovore s prezidentom U. S. Steel Košice Christopherom Navettom.

Už štvrtý ročník netradičnej formy ekonomického vzdelávania pre mladých ľudí pod názvom Manažérsky vzor 2004 organizuje nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko - Mládež pre budúcnosť v spolupráci so spoločnosťou PricewaterhousCoopers Slovensko. Cieľom projektu je sprostredkovať študentom končiacich ročníkov stredných škôl stretnutie s riaditeľom významnej firmy na Slovensku, dať im príležitosť na zoznámenie sa s reálnym podnikateľským prostredím a poskytnúť obom stranám možnosť reflexie, inšpirácie a motivácie.

V rámci projektu organizátori kontaktovali približne 500 riaditeľov najvýznamnejších firiem z rôznych odvetví na Slovensku podľa rebríčka TREND TOP 2004. Vybraní študenti, absolventi programu Aplikovaná ekonómia, budú mať možnosť sa v priebehu novembra stretnúť s topmanažérmi rôznych firiem, výrobných podnikov, bánk, či poisťovní.

"Projekt znamená pre mladých ľudí silný zážitok a prvé porovnanie vlastných predstáv s reálnym svetom úspechu, ale aj zodpovednosti. Pomáha im lepšie sa zorientovať pri plánovaní svojej kariéry, posmelí ich stavať si vysoké ciele a vytrvalo smerovať k ich uskutočneniu. Predovšetkým však posúva myslenie mladej generácie, umožňuje jej odhaľovať stereotypné mýty v myslení a reagovať na príležitosti v ich živote," povedala Ivica Forrová, marketingová manažérka Junior Achievement Slovensko - Mládež pre budúcnosť. Výsledky projektu spracuje spoločnosť PricewaterhouseCoopers a budú dostupné v decembri 2004. Výstupom bude rebríček v 4 kategóriách:

  • Manažérsky vzor 2004 - riaditeľ podľa odpovedí riaditeľov
  • riaditeľ podľa odpovedí študentov
  • firma podľa odpovedí riaditeľov
  • firma podľa odpovedí študentov.

Ďalším výstupom z prieskumu bude analýza odpovedí a porovnanie názorov riaditeľov a študentov. Projekt je založený na báze zachovania dôvernosti informácií, individuálne odpovede sú anonymné. Prezentované budú len sumárne výsledky.

Medzi študentov, ktorí vďaka svojej aktivite v rámci Junior Achievement Slovensko mali možnosť zapojiť sa do projektu Manažérsky vzor 2004, je študent Evanjelického gymnázia v Tisovci Martin Macko. Včera, v utorok ráno, mu poskytol rozhovor prezident U. S. Steel Košice
Christopher Navetta.

"Uvítal som možnosť stretnúť sa s Christopherom Navettom, pretože je na Slovensku jednou z najväčších osobností, o akých som počul. Pýtal som sa ho, ako taký vrcholný manažér pracuje, aké zmeny on osobne urobil po príchode na Slovensko. Bol som zvedavý, ako funguje biznis v tak veľkej spoločnosti ako je U. S. Steel Košice. Rozprávali sme sa aj o základných úlohách a cieľoch firmy, aké najväčšie hodnoty spoločnosť uznáva. Pán Navetta jednoznačne konštatoval, že v spoločnosti je na prvom mieste bezpečnosť pri práci. Zároveň zdôraznil, že výsledky firmy sú podložené aktivitou všetkých zamestnancov. V U. S. Steel Košice pracuje veľa schopných manažérov, talentovaných ľudí, ktorým dôveruje," povedal pre Oceľ východu Martin Macko.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...