KONTAKT  |    _eng _sk

Slovensko je odsúdené na úspech
           Pridané: 15.11.2004
Autor: Kamila DEMKOVÁ, Foto: Lucia ŠNAJDEROVÁ
Kategória: 46/2004

Minister Rusko o podpore regiónov Slovenska

HNClub
O aktivitách EDC pri rozvoji regiónu hovoril jeho výkonný riaditeľ Juraj Augustín.

V piatok sa v Košiciach na jednom z ďalších diskusných fór organizovaných HNClubom, tentoraz venovaného podpore regiónov Slovenska, zišli topmanažéri a podnikatelia významných slovenských firiem. U. S. Steel Košice zastupovali prezident Christopher J. Navetta, viceprezidenti Anton Jura, Miroslav Kiraľvarga, Peter S. Richardson, Michael A. Fedorenko, generálny manažér pre regionálny rozvoj a výkonný riaditeľ Centra ekonomického rozvoja Juraj Augustín a ďalší topmanažéri. Hosťom HNClubu bol minister hospodárstva SR Pavol Rusko.

Minister Rusko na stretnutie prišiel s dobrou správou, keď oznámil, že bolo podpísané memorandum so spoločnosťou Yazaki Wiring Technologies Slovakia o investícii, ktorá prinesie nových 1200 pracovných príležitostí v Stropkove a Michalovciach. Podpis memoranda charakterizoval ako začiatok investičného boomu na východe Slovenska, pretože v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov ministerstvo hospodárstva oznámi ďalšie dve veľké investície na východnom Slovensku. Podľa Ruska výsledky jasne dokazujú, že sa situácia za predchádzajúce dva roky podstatne zlepšila, prestávame žiť na úkor budúcich generácií. Slovensko sa stáva pre investorov veľmi perspektívnym, podnikateľsky atraktívnym. V zahraničí sa o Slovensku hovorí s rešpektom, mnohí považujú silu, akou zvláda všetky reformy, za úctyhodnú.

"Reformy sa nedajú urobiť veľmi rýchlo, treba na ne čas. Na ďalší rozvoj treba vytvoriť podmienky v regiónoch. Deväťdesiat percent problémov je v peniazoch, preto ich musíme investovať efektívne," konštatoval Rusko. Sám je presvedčený, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov sa podarí na Slovensku vytvoriť niekoľko tisíc pracovných príležitostí. Potom budeme súťažiť v kvalite pracovnej sily, musíme však ešte viac investovať do vedy, výskumu, školstva a najmä výučby cudzích jazykov, ale aj zdravotníctva. "Slovensko je odsúdené na úspech," konštatoval Rusko.

V diskusii okrem iných vystúpili aj primátor mesta Košice Zdenko Trebuľa, rektor Technickej univerzity Košice Juraj Sinay a generálny manažér USSK pre regionálny rozvoj a riaditeľ EDC Juraj Augustín, ktorý priblížil aktivity EDC v spolupráci so zahraničnými investormi pri rozvoji východného Slovenska.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu