Vyhľadávanie:

Maródov pribúda

Maródov pribúda

Hokejisti Popradu prerušili sériu víťazstiev tímu HC Košice

Nagy
Zranený Ladislav NAGY nášmu tímu
citeľne chýba.

Zápasmi 10. kola, ktoré bolo v hokejovej extralige na programe v nedeľu 10. októbra, sa začala druhá šestina základnej časti. Košičania sa v nej predstavili na ľade súpera v Poprade. Vo východniarskom derby si lepšie počínali Podtatranci, ktorí doma vyhrali 4:1. Bolo to ich len tretie víťazstvo v tejto sezóne, kým Košičania zaregistrovali v tomto zápase iba svoju druhú prehru. Tú prvú inkasovali ešte v 4. kole v Bratislave, kde podľahli Slovanu 3:4.

Odvtedy mali hokejisti HC Košice víťaznú päť zápasovú šnúru. Postupne vyhrali doma nad Zvolenom, v Dubnici, doma s Nitrou, v Žiline a naposledy v piatok 8. októbra opäť na domácom ľade tesne zdolali Liptovský Mikuláš 4:3. Úspešne tak pred odvetnými zápasmi zavŕšili prvú šestinu. A pritom nie vždy hrali v tom najsilnejšom zložení. V úvode nového ročníka extraligy ich trápi maródka. Veď napríklad proti Liptovskému Mikulášu nemohli tréneri Dušan Gregor a Miroslav Marcinko kvôli zraneniam rátať až so siedmimi hráčmi zo základnej zostavy, a to so Segľom, Vargom, Šimurdom, Poláškom, Kledrowetzom, Kováčom, a Štefanom Rusnákom.

Navyše súboj proti Liptákom nedohrali ďalší dvaja Nagy i Bulík. Našťastie po zraneniach už v Poprade nastúpili Kledrowetz, Bulík, Polášek i Š. Rusnák, ale v zostave citeľne chýbal Ladislav Nagy. Ten má podľa vyjadrenia lekárov natiahnuté slabiny a tak asi dva týždne bude nútene odpočívať. Kým mali Košičania po prvej šestine základnej časti výbornú bilanciu, keď za sedem víťazstiev, jednu remízu a jednu prehru získali 22 bodov, nevydaril sa im štart do druhej šestiny. Na nečakanú prehru v Poprade treba čo najrýchlejšie zabudnúť, lebo extraliga pokračuje raketovým tempom a už včera naši na domácom ľade privítali v šlágri kola vedúci tím tabuľky, majstrovskú Duklu Trenčín.

Po prvej šestine základnej časti sa strelecky najlepšie darilo trenčianskej Dukle, ktorá v deviatich stretnutiach zaťažila konto súperov 43 gólmi. Košičania mali spolu so Slovanom s 34 nastrieľanými gólmi druhú najproduktívnejšiu streleckú úspešnosť. Strelecky si z hráčov HC Košice zatiaľ najlepšie počínajú Kmiť so Sabolom, ktorí zaznamenali po 5 gólov, po 4 góly strelili Bicek, Kroták a Hvila, trikrát bol strelecky úspešný Nagy a okrem útočníkov mal tri presné zásahy aj obranca Nádašdi. V sobotu tohto týždňa sa v 12. kole Košičania predstavia pred televíznymi kamerami v Skalici. Už teraz sa opäť môžeme tešiť na ďalší šláger kola, keď v nedeľu 17. októbra do Košíc zavíta Slovan.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...