KONTAKT  |    _eng _sk

Medzi ocenenými aj bývalí hutníci
           Pridané: 02.11.2009
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 44/2009

Uskutočnilo sa celomestské stretnutie seniorov

Za účasti predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, poslancov slovenského parlamentu, predstaviteľov krajskej i mestskej samosprávy i podnikateľskej sféry, medzi ktorými nechýbal ani viceprezident U. S. Steel Košice pre ľudské zdroje Martin Pitorák, sa v uplynulých dňoch uskutočnila v priestoroch Spoločenského pavilónu slávnostná akadémia seniorov mesta. Stretnutie po prvýkrát zorganizovala Rada seniorov Košice v spolupráci s Mestskou časťou Košice-Západ.

"Našou ambíciou je založiť novú tradíciu celomestských stretnutí seniorov mesta so zástupcami samosprávy," konštatovala na margo akcie predsedníčka Rady seniorov Košíc Zita Bubenková, kedysi hutníčka. "Vážime si prácu, ktorú samospráva mesta i mestských častí vykonáva pre sociálne i kultúrne zabezpečenie seniorov i keď by sme v tejto oblasti radi videli zlepšenie situácie, hlavne v rozšírení kapacít pobytových zariadení i niektorých služieb. Všetkým nám ide o prosperitu a hlavne spokojný život. Svoj aktívny život, počas ktorého sme sa podieľali na tvorbe a rozvoji celospoločenských hodnôt, máme prevažne za sebou, no chceme plnohodnotne žiť aj naďalej."

Na podujatí si desiatky aktívnych dôchodcov z jednotlivých mestských častí prevzalo ďakovné listy za dlhoročnú a obetavú prácu pre rozvoj seniorského hnutia. Boli medzi nimi aj zástupcovia Občianskeho združenia Jeseň života, bývalí hutníci, Mária Zanická a Aladár Szabó, ktorým ocenenie odovzdal viceprezident Martin Pitorák.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu