Vyhľadávanie:

Mesto má nového hlavného architekta

Mesto má nového hlavného architekta

Košice majú nového hlavného architekta mesta. Stal sa ním Ing. arch. Martin Drahovský. Do funkcie ho vymenoval a oficiálne uviedol 3. decembra primátor mesta František Knapík. Útvar hlavného architekta (ÚHA) bol bez šéfa od februára tohto roku, zastupovaním bola poverená Marta Bohušová. Nový hlavný architekt na stretnutí s novinármi minulý týždeň označil za priority mesta z dlhodobého hľadiska rozbehnúť všetky rozvojové programy a pokračovať na novom územnom pláne mesta.

Súčasne chce stabilizovať útvar, ktorý riadi, personálne i finančne. M. Drahovský je rodený Košičan. Vyštudoval SVŠT v Bratislave. Pôsobil ako pedagóg na Katedre dizajnu Strojníckej fakulty VŠT a neskôr ako odborný asistent na Katedre architektúry Fakulty umení TU v Košiciach. Pracoval i v ateliéri Športprojektu, ktorý sa zameriaval na atypické stavby. Od roku 1990 má vlastný ateliér. Z množstva prác, ktoré realizoval, možno spomenúť rekonštrukciu hotela Bankov či letecké múzeum.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...