Vyhľadávanie:

Minuloročný dar hutníkov u adresáta

Minuloročný dar hutníkov u adresáta

Lekárov a zdravotné sestry, ktoré sa starajú o ťažko choré deti na oddelení košickej detskej onkológie a hematológie nesporne potešila zásielka, ktorá k nim dorazila v utorok 9. decembra 2014. Priviezli tu infúzne pumpy, na ktoré sa vlani poskladali zamestnanci košickej oceliarne, spoločnosť U. S. Steel Košice a Nadácia U. S. Steel Košice. Slúžia na aplikovanie vnútrožilovej liečby, dokážu presne dávkovať podané lieky z hľadiska objemu i času, čo je v prípade onkologických liekov a malých pacientov veľmi dôležité.

"Je veľmi dôležité, aby sme na oddelení detskej onkológie a hematológie, kde mávame denne desať až pätnásť malých pacientov, mali dostatok funkčných infúznych púmp," uviedla riaditeľka Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Ingrid Urbančíková. "U jedného pacienta je často potrebné, aby mu bolo aplikovaných viacero liekov súčasne a každý z nich je dávkovaný osobitnou pumpou. Znamená to, že je napojený aj na tri či štyri pumpy. V prevádzke sú takmer nonstop a ich životnosť je, ako u každého prístroja, limitovaná. Keďže ide o zariadenia v permanentnej prevádzke, je nevyhnutné ich dopĺňať, pravidelne podrobovať servisu a obnovovať."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...