KONTAKT  |    _eng _sk

Most č. 5 začnú opravovať v lete
           Pridané: 21.04.2014
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 08/2014

Akou dôležitou dopravnou tepnou vo firme je most č. 5, smerujúci od brány č. 2 k budove Centrálnej údržby, ukázala jeho nedávna dvojtýždňová odstávka, ktorú si vynútila oprava dvoch poškodených polí. Ide o polia 15 a 16, ktoré boli v minulosti extrémne teplotne namáhané horúcimi ingotmi prevážanými po železničných koľajach z oceliarne na slabing práve popod spomínané časti mosta.

Zmena organizácie dopravy sa dotkla mnohých a vodiči veru z obchádzok neboli nadšení. Most s obmedzeniami znovu sprístupnili motoristom 22. marca, po tom, čo pod poškodené polia inštalovali oceľové podperné stĺpy, ktoré ich spevnili. Teraz sa po moste môžu pohybovať motorové vozidlá s hmotnosťou maximálne 40 ton, pričom stále platí dodržiavanie maximálnej rýchlosti 40 kilometrov za hodinu. Vodiči budú musieť tento stav ešte najbližšie mesiace strpieť. Ako sme už v Oceli východu informovali, most sa nevyhne väčšej oprave, pri ktorej polia 15 a 16, vymenia. Stále sa pracuje s dvomi alternatívami - most úplne uzavrieť a opraviť ho naraz alebo opravovať tak, že jeden cestný pruh bude prejazdný. Cieľom ktoréhokoľvek rozhodnutia je čo najmenej skomplikovať dopravu vo firme. Pri oboch alternatívach sa ráta s pohybom peších po moste.

"V týchto dňoch prebieha výberové konanie na dodávateľa stavebných prác," informoval generálny manažér pre inžinierske činnosti USSE František Ziolkovský. "Tento proces by mal byť uzavretý do polovice mája. Ďalšie konkrétnosti budú známe po tom, čo vybraný dodávateľ urobí diagnostiku mosta. Oprava sa začne v letných mesiacoch."

Bezpečnosť súčasnej premávky na moste je garantovaná. Stabilitu mosta kontroluje a inšpekciu podpornej konštrukcie realizuje dodávateľ podpornej konštrukcie každý týždeň. Posledné merania, uviedol F. Ziolkovský, ukazujú, že most je stabilizovaný.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu