KONTAKT  |    _eng _sk

Most pre slušnú prácu
           Pridané: 12.04.2010
Autor: -ber-
Kategória: 08/2010

NKOS participujú na projekte Budovanie mostov dôstojnej práce v zahraničí

Odborový zväz Nezávislých kresťanských odborov Slovenska (NKOS) KOVO METAL v spolupráci s Demokratickou federáciou práce na Cypre (DEOK) zabezpečuje realizáciu projektu Budovanie mostov dôstojnej práce v zahraničí. Projekt finančne podporuje Európska komisia.

Podľa štatistík Cyprus prijíma a zamestnáva viac ako 50 tisíc ľudí z Európy, pričom najviac z Rumunska, Bulharska, Slovenska a Poľska. Títo ľudia sú málo informovaní o tom, čo v krajine nájdu a čomu budú čeliť na trhu práce a v spoločnosti. Snažia sa okamžite zamestnať, pričom sa zvyčajne ocitnú v situácii, že ich pracovné podmienky i odmena za prácu sú horšie ako cyperských zamestnancov. Navyše, mnohí sú obeťami vykorisťovania a porušovania pracovných a zamestnaneckých práv. Ak prídu aj s rodinami, problémy sú ešte väčšie. Doterajšia intervencia a podpora cyperských odborov nebola adekvátna, preto iniciatívu prevzala DEOK, ktorá spolupracuje s národnými zamestnaneckými organizáciami - CARTEL ALFA v Rumunsku, PROMYANA v Bulharsku a NKOS v Slovenskej republike.

Hlavným cieľom projektu, zameraného na pracovníkov spomínaných krajín, ktorí na Cypre už žijú alebo sa zaujímajú o prácu, je cezhraničná systematická a organizovaná spolupráca partnerov na obstarávaní a zabezpečovaní príležitostí na slušnú prácu a životné podmienky pre putujúcich a/alebo migrujúcich pracovníkov.

Informácie získate na telefónnom čísle + 421 - 904 014 297.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu