KONTAKT  |    _eng _sk

Motivácia nie sú len peniaze
           Pridané: 13.06.2018
Autor: Jana LÖRINCOVÁ
Kategória: 06/2018

Čo môžeme v našich životoch považovať za úspech?

Útvar Vzdelávanie a rozvoj pripravil v uplynulých dňoch pre manažérov U. S. Steel Košice rozvojový seminár  Mariana Jelínka  pod názvom Motivácia nie sú len peniaze.

PhDr. Marian Jelínek, PhD. je tréner a kouč vrcholových športovcov a manažérov. Dvanásť rokov pôsobil ako hokejový a mentálny kouč Jaromíra Jágra. Má doktorát z kinantropológie a psychológie. V roku 2005 jeho tím zvíťazil na majstrovstvách sveta, dvakrát doviedol hokejovú Spartu k extraligovému titulu. V súčasnosti trénuje ČEZ Motor České Budějovice. Napísal deväť kníh, naposledy mu vyšla kniha Motivácia v dobe blahobytu. Je to expert na motiváciu, celoživotným štúdiom a praxou odhaľuje tajomstvo motivácie ako prostriedku na zvyšovanie výkonu.

Nosnou témou seminára  bola určitá disproporcia medzi  ekonomickými kvantifikovateľnými parametrami v našich životoch - (životný blahobyt) a vnútornými svetmi, respektíve akéhosi pocitu  spokojnosti  s našim životom. Všetci dobre vieme, že parametre blahobytu neustále rastú, ale nie je všeobecne známe, že z hľadiska teórie optimálneho  prežívania  v nás pocit šťastia všeobecne klesá.

Čo teda môžeme v našich životoch považovať za úspech?  K čomu máme motivovať, viesť, inšpirovať mladých ľudí? Je možné si užívať hedonistický blahobyt a zároveň byť vnútorne šťastný? Aj na  tieto otázky dostali účastníci seminára odpovede.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá