Vyhľadávanie:

Možno vrátiť stravné lístky?

Možno vrátiť stravné lístky?

"Čo so stravnými lístkami emitovanými v roku 2004, ktorých platnosť končí 31. decembra a ktoré sme nestačili minúť? Nedajú sa vrátiť?" pýtali sa nás zamestnanci U. S. Steel Košice.

Podľa vyjadrenia vedúceho odboru Sociálna politika a kolektívne vzťahy Gabriela Kádára postupuje sa podľa Pokynu viceprezidenta pre ľudské zdroje č. 7/2004, nezužitkované stravné lístky prijímajú oddelenia útvaru Riaditeľa pre personálny servis a vzdelávanie iba v prípade, keď zamestnancovi na tieto lístky v novembri alebo v decembri nevznikol nárok a preto je povinný ich pri zmene emisie vrátiť. Najčastejšie prípady sú: ak zamestnanec bol na pracovnej ceste, absolvoval rekondičný pobyt, alebo nepracoval pre prekážky v práci (stanovené v Zákonníku práce) ktorých súvislé trvanie presahovalo 7 kalendárnych dní s výnimkou práceneschopnosti. Ostatné prípady je potrebné konzultovať s príslušným útvarom.

Najneskôr do 31. 12. 2004 spolu s lístkami treba predložiť aj interné oznámenie podpísané vedúcim zamestnancom, v ktorom okrem údajov identifikujúcich zamestnanca je potrebné uviesť aj počet dní a dôvod pre ktorý zamestnanec nemal nárok na stravný lístok (nemohol ho objektívne použiť) v tom ktorom mesiaci.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...