Vyhľadávanie:

Nové baliace zariadenie

Nové baliace zariadenie

V spoločnosti Obal - servis, a.s. ukončili ďalšiu investičnú akciu

Obal - Servis
Moderné hydraulické baliace stoly v Teplej valcovni.

Po tom, čo v Obal - Servis - e a.s. pred pol rokom uviedli do prevádzky zakružovačku vonkajších uholníkov, ukončili koncom novembra ďalšiu investičnú akciu.

"Neustále sa zvyšujúce požiadavky našich zákazníkov vyžadovali modernizáciu zariadenia a zvýšenie výkonu," hovorí o rozhodnutí preinvestovať 6,6 milióna korún riaditeľ spoločnosti Jozef Kunc. Prvého decembra spustili na pracovisku balenie hrán do skúšobnej prevádzky šestnásť nových hydraulických baliacich stolov.

"Potreba modernizácie vznikla zmenou zákazkovej náplne spoločnosti, čoraz viac zákazníkov prichádza s požiadavkou na balenie," vysvetľuje Jozef Kunc. "Novým baliacim zariadením s modernou technológiou sme zvýšili produktivitu, kvalitu a zamestnancom sme uľahčili prácu, keďže na pôvodných stoloch boli všetky činnosti vykonávané ručne," doplnil Karol Palčík, výrobný riaditeľ spoločnosti Obal - Servis a.s. Zvýšenie bezpečnosti pri práci je ďalšou prednosťou nového zariadenia. Tá sa dosiahla novou, bezodpadovou technológiou, čím bolo odbúrané riziko nebezpečenstva práce s odpadovým materiálom a pri pohybe na pracovisku. Moderné hydraulické stoly v budúcnosti zabezpečia veľkú úsporu obalového materiálu, predovšetkým viazacich pások. Bezodpadová technológia predstavuje ročnú úsporu viazacej pásky približne 25 ton, v korunách takmer jeden milión len na baliacom pracovisku tenkej deliacej linky.

"Za jednu dvanásťhodinovú zmenu vyprodukujeme 70 až 90 hrán, čo je o tridsať percent viac než v minulosti," porovnal kapacitu tenkej deliacej linky vedúci závodu balenia Teplej valcovne Jozef Csurko. "S novým zariadením sme tiež schopní zabezpečiť osemdesiat percent pevnosti spojov," povedal. V otázke kvality je však rozhodujúca spokojnosť zákazníka. Teplá valcovňa patrí svojou produkciou k najväčším zákazníkom spoločnosti Obal- servis a.s. "Kvalita služieb spoločnosti Obal - servis bola vždy vysoká. Dnes však spoločnosť poskytuje ešte kvalitnejšie služby a spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky zákazníka. Zmodernizované pracovisko reprezentuje celú spoločnosť," kvituje investičnú akciu vedúci prevádzky Úpravne Teplej valcovne Slavomír Takáč.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...