KONTAKT  |    _eng _sk

Musíme byť pripravení
           Pridané: 28.07.2014
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 15/2014

Hasiči z fabriky i Košíc v akcii

Štvrtok, deväť hodín dopoludnia. Areálom košickej oceliarne znejú kvílivé zvuky hasičskej sirény. To chlapi s technikou smerujú k miestu mimoriadnej udalosti. Na železničné priecestie, v blízkosti niekdajšej modelárne, kde sa zrazili dve osobné vozidlá s vagónovou súpravou prepravujúcou neznámu nebezpečnú látku. O zopár minút sú už záchranné práce, na ktorých sa okrem našich hasičov pod vedením veliteľa zásahu Jozefa Valečka zúčastňujú aj ich kolegovia zo Šace a z Košíc, v plnom prúde. Tím je zohraný. Kým sa jedna skupina odetá v plynotesných protichemických odevoch vydáva na prieskum, iná pripravuje dekontaminačný stan, ďalšia vytvára vodné clony, ktoré majú úniku nebezpečnej látky do priestoru zamedziť. A potom už nastupujú ďalší, ktorí z áut uvoľňujú dve zakliesnené osoby a podávajú im po odnesení do bezpečia prvú pomoc...

Našťastie, v skutočnosti k žiadnemu nešťastiu, ani ohrozeniu nedošlo. Mimoriadna udalosť bola námetom taktického cvičenia, na ktorom sa 10. júla zúčastnilo dovedna tridsať hasičov a záchranárov.

"Priebeh taktického cvičenia hodnotím kladne. Opäť sme preukázali, že spolupráca medzi hasičmi Závodného hasičského útvaru U. S. Steel Košice a jednotkou Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Košice je na vysokej profesionálnej úrovni. Chcem sa všetkým cvičiacim za ich prístup a nasadenie poďakovať a oceniť aj zamestnancov divízneho závodu Doprava, bez podpory ktorých by sme cvičenie nevedeli uskutočniť. Uznanie si zaslúži tiež dcérska spoločnosť U.S. Steel - SBS, s.r.o., ktorej úlohou bolo uzatvoriť príjazdové komunikácie," zhodnotil cvičenie, na ktoré za košických hasičov dohliadal major Miloš Kováč, veliteľ Závodného hasičského útvaru U. S. Steel Košice Marek Goliáš.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá