KONTAKT  |    _eng _sk

Na stupienkoch stáli víťazi, no v skutočnosti vyhrali všetci
           Pridané: 14.06.2017
Autor: -c-
Kategória: 06/2017

Obľúbené podujatie Rallye Opatovská – Žiť na plný plyn po dvadsiaty raz

Hutníci ani tentoraz nesklamali.  Z necelej tridsiatky súťažných posádok, ktoré sa postavili na štart jubilejného dvadsiateho ročníka medzi deťmi tak obľúbeného podujatia Rallye Opatovská – Žiť na plný plyn, tvorili vyše jednu tretinu. Urobiť hendikepovaným chlapcom a dievčatám  radosť zo súťažnej jazdy v autách najrôznejších značiek  presne na ich sviatok, Medzinárodný deň detí,  prišli vo štvrtok 1. júna do areálu Spojenej školy na Opatovskej ceste v Košiciach prezident košickej oceliarne Scott Buckiso, viceprezidenti Elena PetráškováMartin Pitorák, David Hathaway i Richard Shank, generálni manažéri Gabriel Holub a Jozef Bernáth, riaditelia Ján Bača, Miroslav Maďar, Otto Bauer a Stanislav Ferenčák. Spolu s ďalšími, zahliadli sme medzi nimi námestníkov  primátora Košíc Renátu Lenártovú a Martina Petruška, kňaza Petra Gombitu, televíznych moderátorov Patrika Hermana a Juraja Hajdina i neodmysliteľných hlavných organizátorov podujatia Erika Arestu a Anettu Smikovú, rozžiarili detské tváre a venovali im zážitky, na ktoré sa nezabúda.

Trasa, na ktorú sa posádky áut vydali, ostala zachovaná spred roka, a tak, ako poznamenali riaditeľka školy Mária Čabalová a dobrá duša akcie Denisa Ivančinová, zvládnuť necelých šesťdesiat kilometrov by mali súťažiaci bez problémov. „Posádky sa možno zdržia na moste pri VSS alebo pri nemocnici, predsa len, v čase pretekov je dopravná špička...“ Asi sa jej vyhli, pretože predpovede sa vôbec nenaplnili. Prvé auto prišlo do cieľa po hodine a dvadsiatich minútach. Ale o čas tu vôbec nešlo. Plusové body mohli súťažiaci získať za jazdu zručnosti, ktorú absolvovali na trati a tiež za vedomosti detí, ktoré overili na ďalších stanovištiach kvízové otázky z rôznych oblastí. Najviac sa darilo posádke  č. 10 so šoférom Richardom Schneiderom z neziskovej organizácie DDS Lux.

„Bol to úžasný deň,“ zhodnotil akciu pred vyhlásením výsledkov prezident Scott Buckiso, ktorého spolu s pasažierkami v aute bola okrem Peťky a Dominiky aj Emka Hlebová z firemného projektu Sme s vami v pravý čas. „Toto podujatie oslavuje dvadsiate výročie a naša firma je hrdá na to, že ho môže podporovať. Všetci čo sme tu, sme víťazmi.“ 

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...