KONTAKT  |    _eng _sk

Na úvod Oceliareň - Teplá valcovňa
           Pridané: 15.12.2014
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 25/2014

V poradí už 48. ročník hokejového turnaja o majstra U. S. Steel Košice sa začína 15. januára 2015

Ako sme už informovali v rozhovore s predsedom organizačného výboru Zimných športových hier zamestnancov U. S. Steel Košice pre rok 2015 Jánom Margitom, súťaže sa začnú vo štvrtok 15. januára 2015 hokejovým turnajom v Steel aréne. V premiérovom zápase sa o 16.30 hod. stretnú Oceliareň s Teplou valcovňou. Podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj v roku 2015 bude v turnaji štartovať dvanásť mužstiev, ktoré organizátori vyžrebovali do dvoch šesťčlenných skupín. V A skupine budú hrať Oceliareň, Údržba, Prvovýroba, Expedícia, BSC a Teplá valcovňa, B skupinu tvoria Energetika, Radiátory a rúry, Vedenie, Doprava, Vysoké pece a úradujúci majster z tohto roku Zušľachťovne a obalová vetva.

Herný systém sa ani v roku 2015 nemení, každé mužstvo odohrá v skupinách päť zápasov spôsobom každý s každým. Prvé štyri tímy zo skupín postúpia do štvrťfinále, kde sa už bude hrať play-off. Kto prehrá, z ďalších bojov vypadne a víťazné celky postúpia do semifinále. Kvarteto semifinalistov bude v pondelok 23. februára 2015 bojovať o medaily. Najprv sa porazení semifinalisti stretnú v zápase o 3. miesto a víťazi semifinálových stretnutí odohrajú veľké finále nielen o titul majstra USSK pre rok 2015, ale aj o Putovný pohár prezidenta spoločnosti.

Hrať sa bude 3 x 15 minút čistého času s trojminútovými prestávkami medzi jednotlivými tretinami. V určených hracích dňoch v skupinách odohrajú vždy tri stretnutia v čase od 16.30 do 21.30 hod. V budúcom roku sa na hokejovom šampionáte USSK bude hrať podľa zmenených a doplnených pravidiel, s ktorými boli vopred oboznámení všetci vedúci mužstiev. Za víťazstvo získava mužstvo 3 body, za nerozhodný výsledok 1 bod. Ak sa vo vyraďovacej časti play-off, t.j. vo štvrťfinále, semifinále i v záverečných zápasoch o medailové umiestnenia, o víťazovi v riadnom hracom čase nerozhodne, nasledujú samostatné nájazdy v sérii po troch hráčov na každej strane. Ak ani po nich nebude známy víťaz, samostatné nájazdy pokračujú až do rozhodnutia konečného výsledku. V tejto časti sa samostatných nájazdov môžu zúčastniť aj hráči, ktorí sa už v prvej sérii v pozícii strieľajúcich hráčov na ľade objavili.

Po skončení šampionátu organizátori na základe vyhodnotenia odmenia tri najlepšie mužstvá pohármi a ich hráčov zlatými, striebornými a bronzovými medailami. Okrem toho cenné trofeje získajú aj najlepší brankár, obranca, útočník, najužitočnejší hráč a najlepší strelec turnaja. Vyžrebovanie s časovými termínmi zápasov uverejníme v najbližšom vydaní Ocele východu.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...