Vyhľadávanie:

Na všetkých čaká sladká pozornosť

Na všetkých čaká sladká pozornosť

Pristavte sa pri stánku USSK na Hlavnej ulici

"Všimla som sa si váš stánok už vlani. Bola som tu aj s dcérou... Robí v železiarňach. Vravela, že vás tu nájdem aj tento rok. Išla som naisto, vedela som z novín, že dnes tu budú ľudia od diabetu. Podporím ich. Aj keď skromnejšou sumou. A poviem popravde, zdravie mi už dobre neslúži, nezaškodí teda, ak si dám zmerať cukor v krvi," dala sa s nami do reči energická staršia pani, poškuľujúc pritom s úsmevom po aktivistkách košickej pobočky Zväzu diabetikov Slovenska, ktoré mali plné ruky práce. Bol ôsmy december, vianočné trhy na Hlavnej ulici načali svoj štvrtý deň a pri charitatívnom stánku košickej oceliarne bolo mimoriadne rušno. Mnohí z okoloidúcich si nenechali ujsť príležitosť a dali si z drobnej kvapôčky krvi urobiť aspoň orientačný test na výšku hladiny cukru v krvi.

"Mali by ste sa v každom prípade zastaviť u svojho lekára," poradila postaršiemu pánovi jedna z aktivistiek, Eva Šoltésová, len čo sa na glukometri objavil výsledok. Rovných 20. Diabetici vedia, o čom je reč. Normálna hladina cukru v krvi má mať hodnotu v rozpätí od 3,9 do 5,9. Dvadsiatka je strašiakom pre každého z nich. "Ale veď ma nič nebolí, nemám žiadne problémy a neliečim sa na cukrovku," bránil sa. Treba len veriť, že rady žien nezobral na ľahkú váhu.

Pri stánku sa v ten deň dopoludnia pristavilo aj niekoľko železiarov. "Máme nočnú, sme na nákupoch. A akoby sme mohli obísť náš stánok?" nechal sa počuť i za svojho usmievavého kolegu stojaceho obďaleč Jozef Varga. Pichnúť do prsta si síce nedali, zato však vhodili do urny zopár eur a pobrali sa, ochutnávajúc čokoládku s logom USSK, ďalej.

Nájdite sa čas a príďte nasať atmosféru blížiacich sa najkrajších sviatkov roka na Hlavnú ulicu aj vy. A určite sa pristavte pri našom charitatívnom stánku, v ktorom budú až do 23. decembra prezentovať svoju činnosť a aktivity v oblasti dobročinnosti, humanity, starostlivosti o chorých, hendikepovaných i sociálne odkázaných ľudí ďalšie neziskové organizácie. Dnes je to Občianske združenie Usmej sa na mňa, ktoré v ďalších dňoch vystriedajú Detský klub zdravotne postihnutých detí a mládeže v Košiciach, Fenestra, Detské domovy v Košickej Novej Vsi a na Uralskej 1 v Košiciach, Arcidiecézna charita, Art-Est - polyestetické vzdelávanie znevýhodnenej mládeže i Základná umelecká škola na Irkutskej 1 v Košiciach. Na všetkých hutníkov tu navyše čaká pozdrav od prezidenta spoločnosti Georgea F. Babcoka a sladká pozornosť.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...