Vyhľadávanie:

Najkrajší týždeň prázdnin detí z Luníka IX

Najkrajší týždeň prázdnin detí z Luníka IX

Občianske združenie Oheň nádeje organizuje za výdatnej podpory Saleziánov don Bosca a dobrovoľníkov, mladých ľudí z celého Slovenska, rôzne podujatia pre deti a mladých ľudí zo sídliska Luník IX v Košiciach. V júli zorganizovali 5 táborov: jeden týždenný prímestský priamo na košickom sídlisku a štyri štvordňové pobytové pre menšie skupiny chlapcov a dievčat, ktorí sú zapojení do celoročnej činnosti v pastoračnom centre,  na chate v oblasti bývalých kúpeľov Borda v Slanských vrchoch.

Vďaka podpore Nadácie U. S. Steel Košice sa prímestského tábora mohlo zúčastniť šesťdesiat najaktívnejších rómskych detí, o ktorých sa starala dvadsiatka animátorov. Okrem štyroch miestnych saleziánov boli animátormi traja pastorační pracovníci, celoroční dobrovoľníci z Košíc a okolia a mladí z celého Slovenska pôsobiaci pri v iných saleziánskych strediskách, či vyslanci misijnej organizácie Savio a Vides. Nechýbali štyria miestni animátori. Jednoducho mladí ľudia s ochotným srdcom túžiacim pomáhať.  Súčasťou programu prímestského tábora boli scénky, z ktorých sa deti každý deň dozvedeli niečo nové z príbehu putovania Mojžiša a jemu Bohom zverenému ľudu. Dokonca nielen obrazne, ale skutočne prešli cez Červené more, keď ich na Medveďovej hore (cca 2 km od Luníka IX) stretla búrka. Nechýbali tvorivé dielne, súťaženie v skupinkách, vodné hry, sídlisková hra po Luníku IX, či plnenie zábavných a poučných úloh. Vyvrcholením týždenných aktivít bolo roztancovanie stovky ďalších detí a mladých, ktorí sa tábora z kapacitných dôvodov nemohli zúčastniť.

Don Peter Roth zo Saleziánov don Bosca hodnotí príležitosť, ktorú deti dostali aj vďaka našej podpore takto: "Aj tento rok sme privítali v  našom tábore mladých vysokoškolákov a mladých pracujúcich od Bratislavy po Humenné, ktorí dobrovoľne obetovali svoj čas. Odmenou im bolo spontánne prijatie a nefalšované úsmevy od miestnych detí, ktoré zažili najkrajší týždeň svojich letných prázdnin."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...