Vyhľadávanie:

Najlepšie filmy uvidíme v Košiciach

Najlepšie filmy uvidíme v Košiciach

Grand Prix Ekotopfilm 2006 získal Ochranca delfínov

Slávnostným vyhlásením výsledkov a odovzdávaním cien sa minulý týždeň v piatok, 27. októbra 2006, skončil v Bratislave sedemdňový maratón XXXIII. ročníka Medzinárodného festivalu odborných filmov Ekotopfilm 2006. Diváci mali príležitosť si v dvoch samostatných projekciách pozrieť vo festivalovom centre hotela Tatra vyše 120 diel z tridsiatich krajín sveta, z ktorých 114 zaradila výberová komisia do súťaže.
"Filmy boli vynikajúce, bolo veľmi ťažké rozhodnúť, ktorý z nich získa hlavnú cenu, komisia pracovala tvrdo," konštatoval pred slávnostným aktom v priestoroch Primaciálneho paláca, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia vlády SR, zahraničných veľvyslanectiev, hospodárskeho, kultúrneho a spoločenského života, predseda medzinárodnej poroty Bruce Bucklin z USA. Grand Prix Ekotopfilm 2006 a Cenu vlády SR získal napokon film Spojených štátov amerických Ochranca delfínov, ktorú v mene jeho tvorcov prevzal veľvyslanec USA na Slovensku Rodolphe Vallee. Udelených bolo aj šesť hlavných cien a pätnásť vedľajších ocenení. Hlavná cena v kategórii A - populárno vedecké filmy, Cena spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá je generálnym partnerom festivalu, putovala do Spolkovej republiky Nemecko za dielo Ži dlhšie: Ži divoko. Zástupkyni nemeckého veľvyslanectva Beáte Holubecovej ju odovzdal Róbert Brožek z útvaru GM pre environment U. S. Steel Košice. Režisér Jan Haft v svojom diele pozýva divákov pozrieť sa na najstaršie živočíchy našej planéty, ktoré majú rekord v dlhovekosti. Film sa snaží vysvetliť, prečo dokážu niektorí zo zástupcov fauny, ako korytnačka veľká, veľryba grónska či slon, odolávať času a iné zasa nie.
Tento i ďalšie ocenené filmy si budú môcť Košičania i návštevníci nášho mesta pozrieť už na budúci týždeň. Festival Ekotopfilm 2006 sa v Košiciach uskutoční od 7. do 9. novembra 2006 v priestoroch Historickej radnice, nebude chýbať ani sprievodný program. Dopoludňajšie projekcie sú určené pre žiakov základných a stredných škôl, večerné premietania, so začiatkom o 17. hodine, pre širokú verejnosť.
Vstup je zdarma.

PROGRAM EKOTOPFILM - KOŠICE (pdf 171kB)

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...