Najlepšie odštartovali oceliari

V Steel Aréne sa v sobotu začali hokejové majstrovstvá U. S. Steel Košice

Dvanásť mužstiev vyžrebovaných do dvoch skupín rozohralo cez uplynulý víkend hokejový šampionát o tohtoročného majstra našich železiarní a Putovný pohár prezidenta U. S. Steel Košice. V úvodných dvoch hracích dňoch došlo k niektorým neočakávaným výsledkom, najmä zo strany favoritov. Najlepšie odštartovali oceliari, ktorí v dvoch stretnutiach nastrieľali svojim súperom spolu 20 gólov a inkasovali len 3 góly. Navyše, v šlágri druhého kola presvedčivo zdolali vlaňajšieho obhajcu trofeje, mužstvo Vedenia. Dobre začali aj hokejisti z BSCe, ktorí si z dvoch stretnutí pripísali na svoje konto plný počet bodov.

Slabší začiatok mali hráči z Vysokých pecí. Tí získali zatiaľ len dve remízy, hoci v stretnutiach proti Studenej valcovni a Doprave v záverečných tretinách vždy viedli o dva góly. Bez bodu sú po dvoch kolách hokejisti z Koksovne, Teplej valcovne a z tímu Radiátory a Rúry. Strelecky sa darí Štefánimu z Oceliarne a Fabrymu z mužstva Expedície, ktorí majú na svojom konte po dvoch kolách 5 gólov, po 4 góly strelili Nikitinskij z Dopravy, Tvrdoň z BSCe a J. Tóth z Oceliarne.

A SKUPINA

· Doprava - Energetika 6:5 (2:2, 3:0, 1:3)
Vlaňajší finalisti z Dopravy viedli v záverečnej tretine už 5:2, napokon museli tuho bojovať o víťazstvo. Góly domácich strelili: M. Lukáč, Slebodník a Nikitinskij po 2, za hostí Bocko, Dieneš, Hintoš, Sabo a Šoltés po 1.

· Vysoké pece - Studená valcovňa 3:3 (1:2, 2:0, 0:2)
Lepšie začali hostia, ktorí sa v 7. minúte dostali do vedenia. Vysokopeciari otočili vývoj skóre a na začiatku tretej tretiny už viedli 3:1. Hráči SVa v záverečnom tlaku vyrovnali a získali cenný bod. Góly: Bořík, Kelemeš a Jariabek, za hostí Žák 2 a Hrabčák.

· Expedícia - Koksovňa 8:1 (0:0, 4:0, 4:1)
Koksári dokázali hrať s domácim celkom vyrovnanú partiu iba v úvodnej tretine. Potom prevzali iniciatívu hráči z Expedície a hravo deklasovali svojho súpera. Za víťazov skórovali: Fabry a Balint po 3, Bohuš a Maťašovský po 1, čestný úspech hostí zaznamenal Koval.

· Energetika - Koksovňa 7:0 (5:0, 0:0, 2:0)
Hostia ani v druhom zápase nedokázali vzdorovať svojmu súperovi. Aktívnejšie hrajúcim energetikom opäť vysoko podľahli. Góly: Sabo a Bocko po 2, Šoltés, J. Lukáč a Dieneš po 1.

· Studená valcovňa - Expedícia 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
V dramatickom stretnutí bol stav na začiatku druhej tretiny vyrovnaný 2:2. Potom prevzali hernú aktivitu hráči domáceho tímu a získali dvojgólový náskok, ktorý si v poslednej tretine udržali. Góly: P. Vereb 2, Srnka a Hrabčák po 1, za hostí Fabry 2.

· Doprava - Vysoké pece 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)
Päť minút pred koncom viedli vysokopeciari 2:0 a predsa nevyhrali. O dve minúty na to domáci znížili a 12 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnali a získali cenný bod. Góly: Nikitinskij 2, resp. Kelemeš a Fedič po 1.

B SKUPINA

· Vedenie - Radiátory a Rúry 7:3 (4:0, 2:0, 1:3)
Vlaňajší majster začal náporom a v polovici zápasu viedol už 6:0. Až potom sa strelecky prezentovali hostia, ktorí strelili tri góly po sebe a zmiernili prehru. Góly víťazného celku zaznamenali: Kuzár a Maďar po 2, Kováč, Rusič a Jacko po 1, za hostí Maňkoš, Holcz a H. Ogurčák po 1.

· Oceliareň - Údržba 13:0 (4:0, 6:0, 3:0)
Favorizovaný celok oceliarov sa prezentoval výbornou kombinačnou hrou i streľbou. Hostia sa nezmohli ani len na čestný úspech. Góly: Štefáni a P. Veselovský mladší po 3, J. Tóth 2, I. Vereb, Dzurila, Krajňák, Kordovan a P. Veselovský starší po 1.

· Teplá valcovňa - BSCe 3:5 (0:1, 0:3, 3:1)
Domáci nezachytili nástup hostí a na začiatku tretej tretiny prehrávali už 0:4. Potom sa však strelecky prebudili, znížili na 3:4 a zápas zdramatizovali. Góly TVa strelili: R. Gajdoš 2 a Ádam 1, za hostí: Grimplini a Tvrdoň po 2, Tischler 1.

· Radiátory a Rúry - BSCe 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
O víťazovi vyrovnaného stretnutia sa rozhodlo v úvodnom dejstve, kedy hostia už viedli 2:0. Domáci síce znížili, ale recept na vyrovnanie v priebehu ďalších dvoch tretín nenašli. Za RaR gól zaznamenal Holcz, za hostí bol dvakrát úspešný Tvrdoň.

· Údržba - Teplá valcovňa 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Hráči z TVa doplatili na nepresnú koncovku, keď spálili množstvo gólových šancí. Údržbári hrali oveľa efektívnejšie a zaslúžene zvíťazili. Ich góly strelili: Belas, Hovan, Molčák a Kulik, za TVa skóroval Senko.

· Vedenie - Oceliareň 3:7 (1:0, 0:3, 2:4)
Po vydarenej úvodnej tretine sa vlaňajšiemu majstrovi z Vedenia prestalo dariť. Hostia vystupňovali tempo, zrýchlili hru, prevzali iniciatívu a boli viac aktívnejší v streľbe. Góly: Jacko 2 a Kuzár, za hostí Štefáni, J. Tóth a P. Veselovský starší po 2, Dzurila 1.

Hokejový šampionát pokračuje v tomto týždni ďalšími stretnutiami v skupinách, a to v stredu 4. 2., vo štvrtok 5. 2., v sobotu 7. 2. a v nedeľu 8. 2. 2009. Dnes, 4. 2., sa stretnú: o 16.30 hod. Vysoké pece - Energetika, o 18.00 hod. Oceliareň - RaR a o 19.30 hod. Expedícia - Doprava. Zajtra 5. 2.: o 15.30 hod. TVa - Vedenie, o 18.45 hod. Koksovňa - SVa a o 20.15 hod. BSCe - Údržba. V sobotu 7. 2. je program zápasov nasledovný: o 11.15 hod. RaR - Údržba, o 12.45 hod. Energetika - SVa, o 14.15 hod. Vedenie - BSCe, o 15.45 hod. Doprava - Koksovňa, o 17.15 hod. Oceliareň - TVa, o 18.45 hod. Vysoké pece - Expedícia. V nedeľu 8. 2. o 8.00 hod. Expedícia - Energetika, o 9.30 hod. TVa - RaR, o 11.00 hod. Koksovňa - Vysoké pece, o 12.30 hod. BSCe - Oceliareň, o 14.00 hod. SVa - Doprava a o 15.30 hod. Údržba - Vedenie.