Najlepším bol Adrián Vavrek

Maratónsky klub Košice vyhodnotil dlhodobú súťaž vytrvalcov za rok 2014

Trochu neskoro, až teraz v decembri, sa rekreační bežci dozvedeli výsledky celoročnej dlhodobej súťaže bežcov v roku 2014, ktorú organizuje Maratónsky klub Košice. Súťaž má názov Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (VVCV) a každoročne je zahrnutá do kalendára celoslovenských súťaží. Do VVCV zaradili organizátori šestnásť pretekov od desať kilometrov až po maratón. Prvými pretekmi bol začiatkom marca Zimný beh Olšavskou dolinou na 16 km v Blažiciach a poslednými v poradí Medzinárodný maratón mieru, ktorý sa konal 5. októbra 2014.

V tomto roku sa do súťaže zapojilo 1 046 pretekárov, ale do celkového hodnotenia boli zaradení len tí vytrvalci, ktorí absolvovali minimálne šesť zo šestnástich pretekov. Do hodnotenia sa okrem umiestnenia a dosiahnutého času započítalo aj päť bodov za každé preteky v ktorých bežci štartovali. A takýchto vytrvalcov bolo z celkového počtu vyhodnotených len 83.

Do súťaže VVCV sa každý rok zapája množstvo bežcov z bežeckého klubu TJ Obal servis, z klubu BK Steel, ale aj rekreační bežci z USSK, ktorí behávajú vo voľnom čase len tak pre radosť a nie sú organizovaní v žiadnom bežeckom klube. Víťazom VVCV sa v tomto roku stal Adrián Vavrek z Dulovej Vsi, ktorý absolvoval deväť pretekov zo šestnástich a na svoje konto si pripísal 3 710 bodov. Z pretekárov Obal servisu sa na 4. mieste umiestnil Vladimír Balogh so ziskom 3 560 b. (16 pretekov) a v kategórii mužov do 59 rokov obsadil 2. miesto. Na 5. mieste sa umiestnil Marek Mockovčiak, ktorý mal 3 547 b. (absolvoval 6 pretekov) a v kategórii mužov do 39 rokov skočil druhý. Na 17. mieste skončil Slavomír Albrecht 3 366 b. (6 pretekov), 24. Pavol Madár 3 279 (10 pretekov) a medzi mužmi nad 60 rokov bol druhý. Na ďalších riečkach sa umiestnili: 26. Bartolomej Ficzere 3 257 b. (10 pretekov), v kateg. nad 60 rokov tretí, 29. Tibor Tisza 3 216 b. (13 pretekov), 32. Pavel Prokipčák 3 192 b. (6 pretekov), 53. Alžbeta Tiszová 2 969 b. (16 pretekov), tretia medzi ženami v kategórii nad 40 rokov, 58. Vladimír Lukčo 2 952 b. (6 pretekov), 64. Tibor Huszár 2 833 b. (11 pretekov), 65. Jozef Jaššo 2 827 b. (6 pretekov).