Vyhľadávanie:

Neúspešný vstup do štvrtej šestiny

Neúspešný vstup do štvrtej šestiny

Hokej
Darmo často obliehali naši hokejisti (v bielych dresoch) bránku Slovana, okrem gólového zápisu Krotáka sa im viac gólov nepodarilo streliť. Zo zápasu HC Košice - Slovan 1:4.

V nedeľu sa stretnutiami 28. kola začala štvrtá šestina základnej časti hokejovej ST extraligy. Košičania odštartovali túto šestinu na domácom ľade v súboji s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava.

Domáci súboj rozohrali veľmi dobre a už v 4. minúte sa gólom Krotáka dostali do vedenia. Ako sa však ukázalo, bol to prvý i posledný úspech v sieti belasých. Tí hru postupne vyrovnali, otočili vývoj skóre vo svoj prospech a napokon vydareným záverom získali cenné tri body za víťazstvo 4:1. Hokejisti HC Košice sa s týmto súperom stretli v novej sezóne štyrikrát, dva razy nad ním vyhrali, a to v druhej šestine doma 3:1 a v tretej na ľade v Bratislave 4:2, v úvodnej šestine pre zmenu Košičania prehrali po predĺžení 1:2 a teraz doma 1:4. Majster teda vyrovnal vzájomnú bilanciu a ani táto prehra hokejistom HC Košice neublížila, pretože v tabuľke si stále udržujú štvrtú priečku so šesťbodovým náskokom pred piatou Žilinou.

V nedávno skončenej tretej šestine si zverenci trénerov Milana Jančušku a Róberta Spišáka pripísali na svoje konto 18 bodov za šesť víťazstiev (doma nad Martinom a Skalicou, vonku nad Slovanom, Nitrou, Popradom a Liptovským Mikulášom). V troch súbojoch s týmito celkami vyhrali dokonca na nulu s Martinom 7:0, s Popradom i so Skalicou zhodne po 4:0. Ale čo môže Košičanov mrzieť je skutočnosť, že prehrou so Slovanom si pripísali tretiu prehru za sebou so súpermi z vedúceho kvarteta na domácom ľade, a to so Zvolenom 4:5 po predĺžení, s Trenčínom 1:2 a teraz s majstrovským Slovanom 1:4.

Práve v súbojoch s týmito celkami mali naši hokejisti ukázať svoju silu i ambície v tejto sezóne. V každom zo stretnutí siahali aspoň po bode, napokon doplatili na nevyužité šance. A práve v efektivite by sa Košičania mali v začatej štvrtej šestine, najmä v zápasoch so silnejšími tímami, zlepšiť.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...