Vyhľadávanie:

Nevynechajte stretnutie s výnimočnými osobnosťami

Nevynechajte stretnutie s výnimočnými osobnosťami

Večer s Richardom Jaroněkom a Pavlom Barabášom

"Planéta Zem je nám už malá a skúšame ďalej... do vesmíru. Aj keď ten pravý vesmír je vzdialený milióny svetelných rokov, ja som objavil tajomné čierne diery, ukrytý život a mystickú krajinu oveľa bližšie. Pobyt v nej je ale rovnako ťažký a vždy závisí od množstva vzduchu. Nemôžeme sa po tejto krajine len tak rozbehnúť ako po zelenej lúke. Vesmír, ktorý mám na mysli, je prísny, nekompromisný a niekedy aj krutý. Popri tom je aj nekonečne farebný, tajomný a s prekvapeniami o ktoré nie je núdza." Týmito slovami sa vyznáva k svojej láske k podmorskému svetu významný český fotograf a dokumentarista Richard Jaroněk, ktorý sa venuje problematike bielych a tigrích žralokov žijúcich v moriach a oceánoch. V utorok 7. novembra večer o 18.00 hodine budeme mať jedinečnú príležitosť stretnúť sa osobne nielen s ním, ale i ďalšou osobnosťou zo sveta dokumentárneho filmu - Pavlom Barabášom. Jeho diela, ktoré získali desiatky ocenení na medzinárodných filmových festivaloch po celom svete, vynikajú autentickosťou, ktorá približuje divákom tajomný svet ľudskej civilizácie, neznáme miesta našej planéty. Príďte si v prvý deň košickej prehliadky najúspešnejších filmov festivalu Ekotopfilm pozrieť unikátne fotografie i oceneniami ovenčený dokument Pururambo o Novej Gunei, zemi tajomstiev, povier a neobjavených záhad a vypočuť si rozprávanie Richarda Jaroněka a Pavla Barabáša, ktorí neopakovateľným spôsobom prezentujú výnimočnosť života vo vode i na zemi.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...