KONTAKT  |    _eng _sk

O aktuálnych otázkach bezpečnosti práce medzinárodne
           Pridané: 15.12.2014
Autor: -if-
Kategória: 25/2014

V dňoch 19. až 21. novembra 2014 sa vo Vysokých Tatrách uskutočnil 27. ročník medzinárodnej konferencie Aktuálne otázky bezpečnosti práce. Podujatie pripravili Národný inšpektorát práce v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach, Európskou agentúrou pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci a Slovenskou asociáciou BOZP a OPP (bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci a ochranu pred požiarmi).

"Konferencia je aktívnym fórom, na ktorom sa diskutuje o metódach a postupoch ako znížiť riziká na pracovisku s cieľom hľadať spôsoby pre efektívnu prevenciu pred pracovnými úrazmi a chorobami z povolania," priblížila obsah rokovania riaditeľka pre systém BOZP Iveta Dudláková, ktorá na stretnutí, spolu s kolegom, bezpečnostným technikom Štefanom Machanom, zastupovala U. S. Steel Košice a zároveň prezentovala systémový prístup k posudzovaniu rizík a softvérovú aplikáciu, ktorá zachytáva tento proces v našej spoločnosti. "Hlavnou myšlienkou prezentácie bolo pretlmočiť, že odhaľovanie nebezpečenstiev a ohrození, posudzovanie rizík a prijímanie opatrení na ich znižovanie, respektíve eliminovanie, je neoddeliteľnou súčasťou zaisťovania bezpečného pracovného prostredia a zároveň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci aj v tých najzložitejších výrobných podmienkach. V spoločnosti s vysokým počtom zamestnancov a rôznorodým charakterom vykonávaných činností je komplexný a systémový prístup k tomuto procesu dôležitým krokom k úspechu a teda dosiahnutiu nie len minimálnej úrazovej frekvencie, ale aj k znižovaniu počtu vzniku nežiaducich udalostí bez úrazov," uviedla pre Oceľ východu.

Na konferencii si dcérska spoločnosť USSK OBAL-SERVIS, a.s. Košice, spolu s ďalšími štyrmi firmami, prevzala certifikát Bezpečný podnik (viac v dnešnej Oceli východu v samostatnom článku). Zároveň uviedli do života aj knihu Miroslavy Kordošovej Osobné ochranné pracovné prostriedky, ktorá prezentuje ucelený súbor poznatkov z oblasti osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) z hľadiska povinností zamestnávateľa a zamestnancov, ako aj z hľadiska ponuky trhu s OOPP na Slovensku.

Na konferencii boli prítomní štátny tajomník MPSVaR Branislav Ondruš, generálny riaditeľ Národného inšpektorátu práce Andrej Gmitter a vedúci Katedry bezpečnosti a kvality produkcie Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Juraj Sinay. Jedným z hostí, ktorí otvárali konferenciu, bol viceprezident pre energie, environment a technické inšpekcie U. S. Steel Košice, s.r.o. Vladimír Jacko.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu